wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Gdzie mieszka się najlepiej w Polsce? Wrocław w czołówce
Gdzie mieszka się najlepiej w Polsce? Wrocław w czołówce UM Wrocławia

Sopot, Wrocław i Warszawa znalazły się na czele w najnowszym rankingu warunków mieszkaniowych w polskich miastach.

Reklama

Ranking warunków mieszkaniowych w 218 polskich miastach (posiadających ponad 20 tys. mieszkańców) przygotował jeden z największych polskich portali zajmujących się nieruchomościami RynekPierwotny.pl. Brano pod uwagę dwa wskaźniki – średnią liczbę mieszkań przypadających na 1000 osób oraz średnią powierzchnię użytkową mieszkania (domu lub lokalu) w przeliczeniu na 1 osobę. Ranking przygotowano w oparciu o najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego, który niedawno opublikował informacje z końca 2017 r.

– Pierwsze miejsce w najnowszym rankingu zajął tak jak i rok temu Sopot. Drugie miejsce przypadło Wrocławiowi, który zanotował także największy awans z miast pierwszej "dziesiątki", awansując o dwie pozycje, z miejsca czwartego, które stolica Dolnego Śląska zajęła rok temu – podkreślają organizatorzy.

Trzecie miejsce w rankingu zajęła Warszawa, wyprzedzając Kołobrzeg, Zakopane, Świnoujście. Czytaj więcej – tutaj

Organizatorzy dodają, że atutem Wrocławia jest powierzchnia użytkowa na mieszkańca (34,9 mkw. pod koniec 2017 r.) znacznie większa od analogicznego wyniku z Warszawy (31,8 mkw.). Wrocław zajmując drugie miejsce w ogólnym rankingu, jest jednocześnie najwyżej sklasyfikowanym miastem z dużych polskich metropolii. Inne miasta powyżej 300 tys. mieszkańców znalazły się na miejscach: 3. Warszawa, 9. Poznań, 11. Łódź, 13. Kraków, 15. Gdańsk, 26. Szczecin, 33. Lublin i 86. Bydgoszcz.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl