wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
ul. Świdnicka wroclaw.pl
ul. Świdnicka

Świdnicka we Wrocławiu, Nowy Świat, Marszałkowska i Chmielna w Warszawie, Floriańska w Krakowie, Półwiejska w Poznaniu, Długi Targ w Gdańsku i Krupówki w Zakopanem – to ulice z największym potencjałem handlowym, które znalazły się w najnowszym rankingu CBRE „TOP10 high streets w Polsce”.

Reklama

Obecnie na ul. Świdnickiej klientów przyciągają przede wszystkim domy handlowe Renoma i Arkady. Oprócz handlu, na ulicy wyłączonej z ruchu kołowego, kwitnie życie towarzyskie. To także trasa do popularnych miejsc rozrywki: Teatru Muzycznego „Capitol”, Dolnośląskiego Centrum Filmowego oraz knajp i pubów wzdłuż ulicy Bogusławskiego – wyliczają organizatorzy Rankingu CBRE “TOP10 high streets”.

– Przez ostatnie lata ulica Świdnicka na powrót stała się wizytówką Wrocławia, jest chętnie odwiedzana przez turystów i mieszkańców. Powstały nowe kawiarnie i restauracje, wizualnie przestrzeń zyskała na jakości. Rozkwitają przyległe uliczki, tworząc razem ze Świdnicką prawdziwe Centrum Staromiejskie – mówi Katarzyna Chrobak-Eilmes, Biuro Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu

– Jest to efekt współpracy i przejęcia odpowiedzialności przez zainteresowanych, gdyż to jaka ma być ulica, to jak się zmienia – nie zależy tylko od miasta. Ważna jest oferta, a tę tworzą przedsiębiorcy w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców. Oczywiście jest jeszcze wiele do zrobienia, dlatego tak liczy się partnerskie zaangażowanie i ustalanie wspólnych celów i działań – dodaje Małgorzata Golak, Biuro Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu.

Świdnicka na TOP10 high streets

Wyróżnione ulice w Rankingu CBRE “TOP10 high streets” łączą ze sobą prestiżowe obiekty handlowo–biurowe z walorami turystycznymi miast. A to według organizatorów rankingu przekłada się na wzrost zainteresowania turystów i klientów, a w efekcie inwestorów. Przykładem jest ul. Świdnicka we Wrocławiu, Nowy Świat, Marszałkowska i Chmielna w Warszawie, Floriańska w Krakowie, Półwiejska w Poznaniu, Długi Targ w Gdańsku i Krupówki w Zakopanem.

– High streets to najbardziej prestiżowe adresy w miastach, najważniejsze ulice handlowe, które pełnią kilka funkcji jednocześnie. Są zlokalizowane w centrach miast, z dobrym dojazdem, blisko popularnych, miejskich obiektów turystycznych. Przyciągają zarówno najbardziej prestiżowe marki, jak również te lokalne i unikalne – mówi Renata Kamińska, ekspert ds. ulic handlowych w CBRE.

Prestiżowa i modna, czyli jak się zmienia Świdnicka

ul. Świdnicka

Miała wzloty i upadki, ale znów przyciąga mieszkańców i turystów. O tym, jak zmienia się Świdnicka, jedna z najważniejszych ulic w mieście, z Janiną Woźną, dyrektorem Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia, rozmawia Jarek Ratajczak.

Przechodnie zdecydowali o Świdnickiej – finał historii z ciekawym ogłoszeniem. Zamiast ogłoszenia „lokal do wynajęcia”, nietypowy anons „Drogi przechodniu, to ty możesz zdecydować….” Akcja zakończyła się sukcesem.

Ulica Świdnicka – o tym, jak pogodzić interesy różnych grup społecznych i stworzyć wyjątkowo atrakcyjne miejsce, rozmawiali eksperci od rozwoju miast i innowacji społecznych.

Będzie więcej sklepów

CBRE prognozuje, że w ciągu 10 lat na polskich ulicach handlowych nastąpi przyrost powierzchni handlowej o ok. 15-20%. Wzrost ten będzie związany zarówno z powstawaniem nowych ulic, jak i rozwojem już istniejących.

CBRE to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2017), klasyfikowana w rankingach: Fortune 500 oraz S&P 500. CBRE, z siedzibą główną w Los Angeles, zatrudnia ponad 80 tys. pracowników.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl