www.wroclaw.pl

  Platforma Przyjazne Deklaracje

  Urząd Miejski prezentuje platformę Przyjazne Deklaracje - narzędzie do rozliczania podatków w łatwy sposób, bez wychodzenia z domu. Deklarację można wypełnić już w 5 minut. Wypełnienie deklaracji podatkowej jeszcze nigdy nie było tak proste.

  Miasto zachęca mieszkańców do skorzystania z nowego narzędzia, dzięki któremu wypełnienie podatku jest proste jak nigdy dotąd. Wrocławianie mogą przygotować w nim deklaracje:

  Platforma umożliwia wygenerowanie dokumentów, które można wydrukować, wysłać pocztą lub dostarczyć do Urzędu Miejskiego drogą elektroniczną. Dzięki inteligentnym algorytmom, deklarację można wypełnić już w kilka minut. Narzędzie automatycznie dobiera stawki podatkowe, odpowiednie załączniki i oblicza należny podatek. Co ważne, platforma umożliwia powrót do wypełnianego dokumentu w dowolnym momencie.

  - Przyjazne Deklaracje to duże ułatwienie dla wrocławian, zwłaszcza w obliczu epidemii koronawirusa - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - Deklarację podatkową można przygotować w sposób szybki i łatwy, bez konieczności wizyty w urzędzie.

  Rocznie do Urzędu Miejskiego wpływa ok. 39 tysięcy deklaracji podatkowych. Jak dotąd, wypełnienie dokumentów podatkowych było możliwe za pośrednictwem portalu ePUAP lub składając wersję papierową (osobiście bądź też wysyłając deklarację pocztą na adres Wydziału Podatków i Opłat). Przy wypełnianiu dokumentu podatnik musiał jednak wpisywać informacje w konkretne rubryki dokumentów.

  - Dzięki narzędziu w deklaracjach będzie pojawiała się mniejsza liczba błędów, a co za tym idzie - mniej będzie postępowań wyjaśniających. To z kolei oznacza większe oszczędności w miejskim budżecie - mówi Marcin Urban, skarbnik Wrocławia.

  Posłuchaj: Marcin Urban, skarbnik Wrocławia 


  Aby już od dzisiaj szybciej wypełniać deklaracje, zapraszamy na stronę Przyjazne deklaracje/wroclaw

  Platforma nadal będzie się rozwijała - jeszcze w tym roku pojawi się możliwość prostego wypełniania deklaracji związanych z opłatą za gospodarowanie odpadami komunalnymi.