wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Przy Capitolu powstaje nowy biurowiec [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Bartosz Moch,
Wizualizacja Retro Office House LC Corp S.A.
Wizualizacja Retro Office House

Retro Office House zlokalizowany u zbiegu ulic Piłsudskiego i Komandorskiej, obok popularnego Teatru Muzycznego Capitol, pnie się w górę. Rozpoczęta przed rokiem budowa ma zostać zakończona w pierwszym kwartale 2018 r..

Reklama

Retro Office House ma być przedłużeniem Teatru Capitol, z którym będzie tworzyć jedną całość. Budynki są bowiem złączone tylną ścianą. Powstający obiekt, wyposażony w 6 kondygnacji naziemnych, zaoferuje swoim najemcom ok. 20 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 2,6 tys. mkw. części usługowo-handlowej. Zaplanowano również 155 miejsc parkingowych na poziomie -1.

Koniec budowy do marca 2018 r.

– Prace idą zgodnie z planem, aktualnie zakończyliśmy stan surowy. Jednocześnie rozpoczęliśmy montaż elewacji, która od strony ulicy Bogusławskiego jest już na ukończeniu, oraz izolację dachu. W trakcie prowadzone są także roboty instalacyjne i wykończeniowe. Na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2018 r. budynek ma zostać oddany do użytku – o postępach prac informuje Wojciech Sury, rzecznik prasowy inwestora LC Corp S.A.

W budynku, do którego już za niewiele ponad pół roku wprowadzą się najemcy, wciąż są wolne miejsca. – Obecnie wynajęta przestrzeń wynosi 40%. Ponadto prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami, które pozwolą zapełnić obiekt w 75% jeszcze przed otrzymaniem pozwolenia na użytkowanie – twyjaśniaDaria Dudek, Leasing Manager LC Corp S.A.

Wizualizacja Retro Office House, LC Corp S.A.

Przestrzeń dla wszystkich

Retro Office House wyróżniać ma przede wszystkim wnętrze, nawiązujące do klimatu retro. – W częściach wspólnych biurowca zastosowano m.in. odcienie złota na ścianach w holach windowych. Według naszych założeń użyte materiały i kolorystyka mają stworzyć efekt prestiżu i miejsca do spotkań biznesowych – dodaje Daria Dudek.

W biurowcu przewidziane są części wspólne i przestrzenie użytkowe na parterze, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wrocławia. Dwa patia mają być miejscem spotkań, odpoczynku i regeneracji, a zieleń zapewnić przyjazny klimat przyszłym najemcom.

Budowa Retro Office House we Wrocławiu, fot. Bartosz Moch

Na działce, na której powstaje Retro Office House, wcześniej planowany był hotel Hilton. Budowa miała się zacząć przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej, organizowanych w 2012 r. przez Polskę i Ukrainę. Inwestycja została jednak wycofana.

Obiekt został zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz &Associates, a jej inwestorem jest LC Corp SA. Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma Budimex, która współpracowała z LC Corp przy poprzednich trzech projektach komercyjnych.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl