wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Przewodnik Wrocławskiego Przedsiębiorcy dostępny w języku ukraińskim
na zdjęciu ilustracyjnym kobieta siedząca tyłem, przed nią na stole leża zapisane kartki fot. Oleksandr Poliakovsky
na zdjęciu ilustracyjnym kobieta siedząca tyłem, przed nią na stole leża zapisane kartki

Biuro Rozwoju Gospodarczego we współpracy z Fundacją Ukraina, Instytutem Praw Migrantów, Idea Place oraz ARAW w bieżącym roku zainicjowało i zrealizowało projekt pod nazwą Polsko-Ukraińska Akademia Przedsiębiorczości 2022.

Reklama

W ramach projektu odbyły się liczne szkolenia, zarówno dla obywateli Ukrainy, jak i dla wrocławskich przedsiębiorców, przygotowujące do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej we Wrocławiu.

Zobacz też: Polsko-Ukraińska Akademia Przedsiębiorczości

Jeden z uczestników cyklu spotkań, obywatel Ukrainy zadeklarował, że przetłumaczy „Przewodnik Wrocławskiego Przedsiębiorcy” na język ukraiński i w ten sposób odwdzięczy się za pomoc inicjatorom projektu, jednocześnie pomagając swoim rodakom w adaptacji do polskich realiów gospodarczych.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ukraińską wersją Przewodnika, a  Panu Sviatoslavowi Taranenko i jego żonie, Pani Nadii Taranenko, serdecznie dziękujemy  nie tylko za profesjonalne tłumaczenie obszernej publikacji, ale również za chęć współpracy i budowania dobrych polsko-ukraińskich relacji.    

Warto wspomnieć, że tematy spotkań tegorocznej Akademii obejmowały:

  • założenie działalności gospodarczej,
  • środki finansowe na start firmy,
  • zakładanie działalności według branż (np. medyczna, edukacyjna, budowlana, transportowa czy kosmetyczna),
  • a także inne aspekty, ważne z punktu widzenia przedsiębiorcy, takie jak pomoc dla pracodawców w zatrudnianiu obcokrajowców czy relokacja spółek z Ukrainy do Polski.

Do współpracy zaproszono m.in. ekspertów z Urzędu Miejskiego Wrocławia, Powiatowego Urzędu Pracy, Punktu Informacji o Funduszach Europejskich, Kancelarii Prawnej KHG Group sp. z o.o. we Wrocławiu czy specjalistów z Instytutu Praw Migrantów. W ramach projektu  zapewniono tłumaczenia w języku polskim i ukraińskim dla uczestników i ekspertów.

Ze względu na duże zainteresowanie uczestnictwem w wydarzeniach i liczną frekwencję Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia planuje zorganizowanie kolejnego cyklu szkoleń  w ramach Polsko-Ukraińskiej Akademii Przedsiębiorczości w roku 2023.  

Źródło: Biuro Rozwoju Gospodarczego

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl