wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Startuje portal Przedsiębiorczy Wrocław – kompletna informacja dla firm w jednym miejscu

Jarek Ratajczak,
wroclaw.pl

Wrocław stawia na przedsiębiorczość. W trudnym czasie epidemii miasto wspiera biznes – to zarówno działania finansowe, jak i promocyjne. W związku z tym powstał nowy, miejski serwis internetowy dedykowany przedsiębiorcom, kupcom, inwestorom zagranicznym i startupom.

Na portalu Przedsiębiorczy Wrocław znajdziemy niezbędne informacje dotyczące działalności gospodarczej, wymaganych zezwoleń, opłat i pomocy miasta.

Przedsiębiorcy, którzy ucierpieli w związku z pandemią koronawirusa, w jednym miejscu znajdą szczegóły Wrocławskiego Pakietu Pomocowego.

Pod adresem wroclaw.pl/przedsiebiorczy-wroclaw przygotowano także informacje związane z programami dla przedsiębiorców, raportami i finansami miasta. Nie brakuje również bieżących informacji z życia gospodarczego Wrocławia - związanych m.in. z nowymi inwestycjami oraz sukcesami wrocławskich firm. To także wieści o spotkaniach, szkoleniach i konferencjach.

Promocja i wsparcie

Przedsiębiorczy Wrocław promuje miejski biznes i system wsparcia dla małych i dużych firm. To cele Strategii Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Wrocławia.

Zależy mi na tym, by stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju lokalnych przedsiębiorców. Taka myśl przyświecała utworzeniu portalu Przedsiębiorczy Wrocław. To dzięki przedsiębiorcom nasze miasto staje się coraz bardziej kreatywne

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Dedykowany serwis powstał w odpowiedzi na prośby wrocławskich przedsiębiorców. To efekt współpracy miasta z przedstawicielami Wrocławskiej Rady Przedsiębiorczości, wrocławskimi izbami gospodarczymi, Akademickim Wrocławiem, Wrocławskim Stowarzyszeniem Kupców, Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości  oraz Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Jako przedsiębiorcy zostaliśmy całkowicie pozbawieni możliwości prowadzenia naszych działalności gospodarczych, opuszczeni bez najmniejszego wsparcia. Nasze apele i prośby pozostają bez wydźwięku ze strony rządu odpowiedzialnego w stu procentach za zaistniałą sytuację. Tym bardziej cieszy nas i jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc okazywaną ze strony miasta i prezydenta Jacka Sutryka

Andrzej Dobek, prezes stowarzyszenia Nasz Rynek

Wrocławski Pakiet Pomocowy

Miasto pomaga przedsiębiorcom od początku epidemii koronawirusa w Polsce.

Jak dotąd, łączna pomoc w ramach Wrocławskiego Pakietu Pomocowego dla biznesu przekroczyła już 20 mln złotych. Skorzystało z niej dwa tysiące podmiotów

Marcin Urban, skarbnik Wrocławia

W serwisie Przedsiębiorczy Wrocław znajduje się pakiet informacji, jak skorzystać z rozłożenia na raty lub odroczenia należności wobec miasta.

Chodzi zarówno o zobowiązania podatkowe, jak i cywilnoprawne, np. płatności za lokale komunalne czy dzierżawę terenu. Miasto zwalnia również z podatku od nieruchomości. U zarządców – ZZK i Wrocławskich Mieszkań – można ubiegać się o obniżenie czynszu za lokale użytkowe nawet do 80%.

W serwisie przygotowano także informacje o rządowych tarczach antykryzysowych i finansowych oraz preferencyjnych pożyczkach dla przedsiębiorców.

Miasto

Przedsiębiorczy Wrocław prezentuje miasto w pigułce: jego finanse, raporty i realizowane programy. Dowiemy się ile kosztuje Wrocław i jaką część płaconych podatków przekazują miastu mieszkańcy oraz przedsiębiorcy.

Bez skomplikowanych tabel i wykresów pokazujemy również, ile kosztują miasto zadania związane między innymi z oświatą, pomocą społeczną czy bezpieczeństwem. Na specjalnie przygotowanych infografikach prezentujemy ile kosztuje patrol straży miejskiej, utrzymanie jednego dziecka w przedszkolu czy mieszkańca w domu opieki społecznej

Marcin Urban, skarbnik Wrocławia

Przedsiębiorca

Jak założyć firmę we Wrocławiu? Co należy zrobić, by otrzymać wsparcie i finansowanie dla startupu? Jak wygląda kwestia opłacania podatków we Wrocławiu? Jak kupić od miasta działkę budowlaną lub lokal? Odpowiedzi na te i inne pytania również znajdziemy w portalu.

Dziennikarze wroclaw.pl piszą o ulicach handlowych, stoiskach handlowych i ogródkach gastronomicznych. Jeżeli ktoś potrzebuje wsparcia przy zakładaniu lub rozwijaniu działalności gospodarczej we Wrocławiu – uzyska podpowiedzi, jak i gdzie szukać informacji oraz pomocy.

Nauka

Wrocław zapewnia szeroką ofertę edukacyjną dla uczniów i studentów oraz możliwości rozwoju dla naukowców i przedsiębiorców.

Na stronach Przedsiębiorczy Wrocław prezentowane są wrocławskie uczelnie, ośrodki badawczo-rozwojowe, parki naukowe, a także granty dla kół naukowych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl