wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Miasto, nieruchomości i biznes. Property Forum Wrocław 2018
Business Garden Wrocław źródło: archiwum Vastint
Business Garden Wrocław

Czy Wrocław czeka na wielofunkcyjne, zintegrowane z miastem projekty? Jak rozwijać miasto, atrakcyjne dla biznesu i mieszkańców? – odpowiedzi na te pytania szukali inwestorzy, deweloperzy i eksperci podczas konferencji Property Forum.

Reklama

Sesję inauguracyjną konferencji Property Forum zdominował temat "Miastotwórczy mixed-use. Czy Wrocław czeka na wielofunkcyjne, zintegrowane z miastem projekty?"

– Wrocław nie czeka na takie projekty, my już je realizujemy – podkreśla Jacek Barski, dyr. Departamentu Architektury i Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia. – Widać to w planach zagospodarowania przestrzennego. Każde osiedle na poziomie planistycznym jest wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje. Mówimy – zabudowa mieszkaniowa tak, ale na parterach lokale usługowe.

Rozmawiano o tym, czy deweloperzy szukają możliwości budowy miejsc z mieszkaniami, biurami, punktami handlowymi i usługowymi, restauracjami i ofertą kulturalną.

– Deweloperzy nie realizują już pojedynczych inwestycji komercyjnych: budowę biurowca, centrum handlowego czy hotelu, ale starają się łączyć wiele funkcji. Mieszkańcy szukają przestrzeni, gdzie będą pracować, ale po pracy te miejsca nie pustoszeją i można tam spędzić popołudnie, zrobić zakupy czy skorzystać z pralni – wylicza Małgorzata Burzec-Lewandowska, red. Naczelna Propertydesign.pl

– Decentralizacja miasta jest niezbędna. Każdego dnia dojeżdżamy z tych tzw. sypialni do centrum, do pracy, do szkoły, do urzędów, na zakupy. Decentralizacja spowoduje, że mniejsze będą korki w mieście, bo wiele spraw załatwimy w swoim sąsiedztwie – wylicza Mariusz Gasek, prezes firmy Solid Solutions.

W piątek, 9 listopada w hotelu Sofitel Wrocław Old Town spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, właściciele oraz zarządcy spółek inwestujących na rynku centrów handlowych, biurowców, magazynów i hoteli, najemcy powierzchni komercyjnych, przedstawiciele sieci hotelowych, szefowie największych agencji doradczych, przedstawiciele instytucjonalnego otoczenia branży oraz reprezentanci instytucji finansowych.

Miasto, deweloperzy i biznes

„Inwestycje. Magnes dla największych graczy – Wrocław na inwestycyjnej mapie Polski i Europy” – to kolejny temat dyskusji podczas wrocławskiego Property Forum.

– Dziś pracy jest dużo i nie wystarczy już dobrze zapłacić. Przyciągnąć pracownika można oferując mu fajne miejsce do życia. Czyli to żeby szybko dojechał do domu, do pracy, na zakupy czy do kina. Niestety, to co obecnie Wrocław oferuje w sferze kultury czy sportu jest dość ubogie np. mamy w mieście zaledwie dwa kryte lodowiska – dodaje uczestnik panelu Jacek Szkólski, prezes spółki Avenir Medical Poland.

Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej w ciągu 12 lat działalności udało się pozyskać ponad 200 firm, które na terenie aglomeracji zatrudniają ponad 90 tys. pracowników.

– Zrobiliśmy badanie wśród 6 tys. pracowników centrów usługowych. 90 proc. badanych wskazało, że ważne jest to gdzie jest położone miejsce pracy względem zamieszkania. Ludzie chcą w jednym obszarze mieszkać, pracować, wypoczywać i załatwiać różne sprawy. Widzimy, że coraz więcej koncepcji biurowych realizowanych we Wrocławiu to są tzw. parki biznesowe, które mają np. przedszkola, kantyny, siłownie czy opiekę medyczną i są blisko osiedli mieszkaniowych. Przykładem może być okolica Business Garden Wrocław przy ul. Legnickiej innym przykładem osiedla z funkcjami społecznymi są Nowe Żerniki – mówi Ewa Kaucz, prezes ARAW-u.

Wrocław kolejny raz został gospodarzem regionalnej konferencji Property Forum, spotkania organizowanego przez Grupę PTWP SA.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl