wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław miastem z najwyższą reputacją. Ranking
ul. Świdnicka wroclaw.pl
ul. Świdnicka

Wrocław na czele a za nim Kraków, Gdańsk, Poznań i Warszawa. Ranking Premium Brand 2019 już po raz trzeci wskazał miasta wojewódzkie cieszące się najlepszą reputacją wśród Polaków.

Reklama

W badaniu reputacji marki Premium Brand 2019 respondenci oceniali miasta biorąc pod uwagę wspomniane skojarzenia, takie jak poziom zaufania do danego miasta, możliwość polecenia go znajomym, towarzyszącą mu atmosferę medialną, zaangażowanie społeczne oraz warunki pracy w danym mieście.

Miastem o najwyższej reputacji w świetle wyników badania jest Wrocław (74 pkt.), drugą pozycję zajmuje Kraków (73 pkt.), za nim uplasował się Gdańsk (72 pkt.). Tuż za podium, z wynikiem 71 pkt., ex aequo znalazły się Poznań i Warszawa.

źródło: organizatorzy

– Wrocław awansował z pozycji drugiej względem rankingu generalnego reputacji miast wojewódzkich z 2017 r. Kraków stracił tytuł lidera na rzecz drugiego miejsca. W poprzedniej edycji Premium Brand czołówkę miast o najwyższej reputacji tworzyły kolejno: Kraków, Gdańsk, Wrocław Poznań i Szczecin – informują organizatorzy.

Respondenci oceniali miasta wojewódzkie w 5 kluczowych wymiarach, tj.:

  • zaufanie do miasta (to miasto, na którym można polegać).
  • referencja (to miasto, które można polecić znajomym).
  • atmosfera medialna (o tym mieście mówi się źle w mediach).
  • CSR (to miasto w swoich działaniach bierze pod uwagę dobro społeczeństwa).
  • miasto jako pracodawca (to miasto kojarzy mi się z dobrymi warunkami pracy).

Miasta najczęściej odwiedzane

W odniesieniu do każdego miasta wojewódzkiego zmierzono także poziom odwiedzania i udzielone rekomendacje w ciągu ostatnich 12. miesięcy. Zdecydowanym liderem wśród najczęściej odwiedzanych ośrodków miejskich w ostatnim roku jest Warszawa (39%), na drugim miejscu znalazł się Kraków (28%), pozycję trzecią ex aequo zajmują Katowice i Wrocław. Warszawa utrzymała pozycję lidera w stosunku do poprzedniego badania. 

źródło: organizatorzy

Pierwsza trójka najczęściej rekomendowanych miast wojewódzkich to: Kraków (19%), Warszawa (18%) i Wrocław (15%). Kraków awansował z pozycji trzeciej na pierwsze miejsce podium.

Organizowany przez Fundację na rzecz reputacji marki „Premium Brand”, ranking powstał na podstawie wyników ogólnopolskiego badania opinii, zrealizowanego wśród osób znających dane miasto. W badaniu wzięło udział 1074 osób.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl