wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Spotkania
  4. Pomogą wyjechać do pracy za granicę – wnioski do 15 lipca

Bezpłatne szkolenia zawodowe, nauka języka obcego oraz nawet 5 tys. zł na start w nowym miejscu pracy – na to mogą liczyć osoby bezrobotne, które planują wyjazd do pracy za granicę. Wnioski do programu, realizowanego przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, można składać do 15 lipca.

Reklama

Osoby, które zamierzają wyjechać do pracy za granicę i zależy im na fachowej pomocy w tym przedsięwzięciu, mogą zgłosić się do projektu, uruchomionego przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

W projekcie może wziąć udział 100 Dolnoślązaków zainteresowanych zatrudnieniem poza granicami kraju. Dzięki temu mogą liczyć m. in. na bezpłatne szkolenia zawodowe, naukę języka obcego, nawet 5 tys. zł na start w nowym miejscu pracy, doradztwo zawodowe oraz dobrane do indywidualnych oczekiwań oferty pracy, dostępne w sieci EURES. Ruszyła już rekrutacja do tego projektu.

– Tak naprawdę każdy uczestnik projektu będzie mógł liczyć na kompleksową pomoc od przygotowania i przetłumaczenia dokumentów aplikacyjnych, poprzez porady związane z rozmową kwalifikacyjną, a kończąc na pomocy finansowej potrzebnej na zorganizowaniu sobie życia w nowym miejscu i pracy – wylicza Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Kto może liczyć na wsparcie?

Projekt adresowany jest do osób bezrobotnych lub biernych zawodowo, które są mieszkańcami Dolnego Śląska i mają więcej niż 30 lat. Nie jest wymagana rejestracja w urzędzie pracy. Trzeba jednak spełnić  przynajmniej jeden z warunków: być osobą długotrwale bezrobotną, niepełnosprawną, o niskich kwalifikacjach, być kobietą lub mieć ukończone 50 lat.

Zgłoszenia w ramach I edycji naboru do projektu przyjmowane są do 15 lipca 2016 r. Dokumenty rekrutacyjne można znaleźć na stronie www.projekt-eures.dwup.pl

Więcej informacji można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 7.30–15.30 w biurze projektu w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy przy al. Armii Krajowej 54 we Wrocławiu, pokój nr 112, tel.: 71 39 74 310, e-mail: [email protected], [email protected]

 „Wsparcie dla mobilności w Europie, ułatwienie mieszkańcom województwa dolnośląskiego skorzystania z ofert pracy w ramach sieci EURES” to projekt własny, realizowany przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. Całkowita wartość projektu to  blisko 800 tys. zł, z czego prawie 680 tys. zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl