wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Praca na cmentarzach dla specjalistów od zieleni

Ogrodnicy, architekci krajobrazu oraz specjaliści od kształtowania terenów zielonych mają szansę na pracę w bardzo spokojnych okolicznościach przyrody. Zarząd Cmentarzy Komunalnych we Wrocławiu poszukuje osób, które zatroszczą się o drzewostan i krzewy na miejscowych nekropoliach. Pracę można rozpocząć już w sierpniu.

Reklama

Zarząd Cmentarzy Komunalnych we Wrocławiu poszukuje dwóch osób do Działu Techniczno-Eksploatacyjnego, które zaopiekują się zielenią na nekropoliach w stolicy Dolnego Śląska.

Praca na cmentarzach przy nasadzeniach drzew i prowadzeniu dokumentacji

Do obowiązków zatrudnionych osób będzie należało m.in. monitorowanie stanu drzew na cmentarzach komunalnych, stały nadzór, a także typowanie drzew do wycinki i pielęgnacji. Będą zajmowały się również prowadzeniem inwentaryzacji zieleni oraz systematycznymi przeglądami jej stanu w terenie. Do ich zadań będzie należało również prowadzenie bazy z informacjami o działkach, na których istnieje możliwość nasadzeń oraz przygotowanie i bieżąca aktualizacja tych planów, a także kwalifikacja sadzonek.

Nowi pracownicy zajmą się też przygotowaniem planów dotyczących zieleni oraz współpracą w wykonawcami nasadzeń i prac pielęgnacyjno-porządkowych, konserwatorskich i remontowych oraz nowymi inwestycjami prowadzonymi na cmentarzach komunalnych oraz cmentarzach i kwaterach wojennych we Wrocławiu.

Do obowiązków nowo zatrudnionych osób należeć będzie także współpraca z jednostkami miejskimi, Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w zakresie spraw związanych z terenami cmentarzy komunalnych, a także przygotowanie przetargów związanych z utrzymaniem i kształtowaniem terenów nekropolii.

Konieczne odpowiednie kwalifikacje

Osoby, które chciałyby zająć się cmentarną zielenią powinny posiadać wykształcenie średnie zawodowe lub wyższe związane z architekturą krajobrazu, kształtowaniem terenów zieleni lub ogrodnictwem. Niezbędna jest też bardzo dobra umiejętność obsługi komputera (Microsoft Word, Excel, Power Point) i urządzeń biurowych, a także czynne prawo jazdy kat. B.  

Natomiast mile widziane będą kreatywność, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra organizacja pracy, a także odpowiedzialność, dyspozycyjność i umiejętność rozwiązywania problemów. Przyda się również znajomość topografii cmentarzy komunalnych we Wrocławiu oraz ustaw Prawo budowlane, Prawo zamówień publicznych, Prawo ochrony środowiska, Ustawa o ochronie przyrody, Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz KPA. Wymagana jest także pełna zdolność do czynności prawnych, niekaralność oraz korzystanie z pełni praw publicznych.

Gdzie złożyć dokumenty?

Dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 28 czerwca 2024 r. w Dziale Techniczno - Eksploatacyjnym w Zarządzie Cmentarzy Komunalnych we Wrocławiu przy pl. Strzeleckim 19/21. Tam też uzyskacie więcej informacji, np. o zarobkach.

Nowi pracownicy zostaną zatrudnieni na umowę o pracę na pełen etat. Pracę będą mogli rozpocząć już na początku sierpnia br.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl