www.wroclaw.pl

  Na Popowicach wybudują wieżowiec [WIZUALIZACJE]

  Będzie miał 80 metrów i 454 mieszkania – w Porcie Popowice wybudują wieżowiec. Inwestorzy zapowiadają, że będzie ważnym elementem panoramy zachodniej części Wrocławia.

  wizualizacja Fot. źródło: BBGK Architekci
  wizualizacja

  Na nowobudowanym osiedlu Port Popowice, w pobliżu basenu portowego, powstanie wysokościowiec. W 80-metrowej wieży będą 454 mieszkania, trzypoziomowy parking podziemny oraz część usługowa na parterze. W sąsiedztwie powstaną dwa dodatkowe budynki, w których będzie 108 mieszkań.

  Inwestorzy: Vantage Development i Rank Progress, właśnie przedstawili zwycięski projekt wysokościowca, autorstwa BBGK Architekci. Budynek będzie składał się z 3 przesuniętych względem siebie brył.

  – Konstrukcja budynku schowana jest w ścianach zewnętrznych oraz trzonach komunikacyjnych. Dlatego układy mieszkań będą w pełni elastyczne i adaptowalne. Dostosowanie przestrzeni mieszkania do potrzeb użytkowników i możliwość wprowadzenia późniejszych zmian to dla nas ważny aspekt, który sprawia, że budynek będzie dobrze działał zarówno dziś, jak i za kilkadziesiąt lat – mówi Wojciech Kotecki, wspólnik w BBGK Architekci.

  Wizualizacja, źródło: BBGK Architekci

  Kiedy wieżowiec będzie gotowy, na razie nie wiadomo. – Realizacja budynku oraz przestrzeni wokół mariny zaplanowana jest na najbliższe lata – informują inwestorzy. 

  Popowice z nowym miejscem spotkań

  W założeniach architektów budynek ma nie tylko stać się ważnym elementem panoramy zachodniej części Wrocławia, ale także tworzyć aktywną przestrzeń, wypełnioną miejskim życiem. Sprzyjać temu będzie nie tylko lokalizacja budynku przy porcie, ale również atrakcyjny projekt zieleni, który nawiązuje do sąsiadującego parku Popowickiego.

  Wizualizacja, źródło: BBGK Architekci

  – Zieleń na placu pozwala na stworzenie przestrzeni dla różnych aktywności, znajdzie się tu amfiteatr, plac piknikowy, plac zabaw, plac fontann i mgły. Kawiarnie w budynku będą miały swoje ogródki w oświetlonej południowym słońcem części placu – dodaje Wojciech Kotecki.

  Epidemia nie wstrzymała prac

  Inwestor informuje, że prace budowlane na osiedlu prowadzone są bez zakłóceń, pomimo trwającej pandemii. Dzięki temu klucze do mieszkań, przyszli właściciele otrzymają już w II połowie 2021 roku.

  Port Popowice, czerwiec 2020 r., źródło: inwestor

  – Postęp prac budowlanych można zobaczyć odwiedzając salon sprzedaży dewelopera w Porcie Popowice, który został ponownie otwarty pod koniec maja – dodaje Katarzyna Szydłowska-Biskup, rzecznik prasowy Vantage Development.

  Port Popowice – drogi i zielona promenada

  Nad Odrą na Popowicach tam, gdzie przez lata był port rzeczny budowany jest Port Popowice. To obecnie jeden z największych (14 ha) obszarów inwestycyjnych w mieście. W planach jest ponad 2,5 tysiąca mieszkań, lokale handlowo-usługowe oraz tereny rekreacyjne. 

  Port Popowice G, źródło inwestor

  To jak powstaje Port Popowice widać jadąc ulicami Popowicką, Wejherowską czy mostem Milenijnym. Budowa ruszyła w kwietniu 2018 r. To wspólna inwestycja Vantage Development i Rank Progress. Pierwsi właściciele już odebrali swoje mieszkania. Kolejne przekazania lokali, tym razem w budynkach IB i IC zaplanowane są na koniec tego roku.

  Port Popowice, źródło: inwestor

  Równolegle projekt uzupełniany jest o niezbędną infrastrukturę: drogi czy ścieżki rowerowe. Przy okazji realizacji budynku „G” powstanie także zielona promenada, rozpoczynająca się industrialną rzeźbą z nazwą inwestycji, którą już dziś można zobaczyć przed salonem sprzedaży dewelopera.

  Czytaj także: 

  Port Popowice – najważniejsze informacje: