wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Port Popowice z nowoczesnym biurowcem
Wizualizacja budynku biurowego w Porcie Popowice źródło: inwestor
Wizualizacja budynku biurowego w Porcie Popowice

Nowoczesny biurowiec z usługami i przedszkolem – to kolejny obiekt, który powstanie na terenie Portu Popowice. Inwestor właśnie pokazał jak budynek będzie wyglądał. Inwestycja ma być zrealizowana do połowy 2021 r. Miasto już ma 1,07 mln mkw. powierzchni biurowych, a do końca roku przybędzie jeszcze 100 tys. kolejnych. Wrocław w tym roku został trzecim, po Warszawie i Krakowie, największym rynkiem pod względem oferty biurowej.

Reklama

Nad Odrą na Popowicach tam, gdzie przez lata był port rzeczny budowany jest Port Popowice. To obecnie jeden z największych (14 ha) obszarów inwestycyjnych w mieście. W planach jest ponad 2,5 tysiąca mieszkań, lokale handlowo-usługowe oraz tereny rekreacyjne. Wkrótce rozpocznie się także realizacja pierwszego biurowca.

Wizualizacja Portu Popowice, wizualizacja: inwestor

– Od samego początku byliśmy zgodni, że na tak wyjątkowym terenie musi powstać ponadprzeciętna inwestycja. Chcemy, żeby to miejsce było w pełni samowystarczalne, więc znajdą się tam zarówno obiekty mieszkaniowe, usługowe, jak i biurowe – mówi Robert Konarski dyr. Działu Realizacji Inwestycji Vantage Development.

Port biznesowy

Planowany budynek biurowy będzie miał 13 tys. metrów powierzchni użytkowej. Inwestor zaznacza, że 7-kondygnacyjny obiekt autorstwa warszawskiej pracowni WXCA z zewnątrz będzie się wyróżniał nowoczesnym designem i ciekawą przeszkloną elewacją.

Wizualizacja biurowca, źródło: inwestor

Na parterze budynku znajdzie się także przedszkole oraz przestrzeń gastronomiczna. W dwóch podziemnych kondygnacjach mieścić się będą garaże na 300 miejsc parkingowych.

Budynek biurowy będzie budowany zgodnie z wymogami certyfikatu LEED GOLD, określonymi przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego.

– W obiekcie znajdą się m.in. stojaki rowerowe, prysznice i szatnie dla rowerzystów, miejsca postojowe dla pojazdów elektrycznych – wylicza  Paweł Słupski z WXCA.

Wizualizacja Portu Popowice, wizualizacja: inwestor

W budynku zostanie zastosowane także inteligentne zarządzanie systemami grzania, chłodzenia i wentylacji pozwalające na automatyczne wprowadzanie procedur, umożliwiających oszczędność energii.

Projekt wybrany w konkursie

Nad projektem architektonicznym pracował zespół WXCA w składzie: Jan Kucza-Kuczyński, Paweł Grodzicki, Marcin Jurusik, Marta Sękulska-Wrońska, Szczepan Wroński, Adam Mierzwa, Paulina Kucharska, Paweł Słupski. Pracownia zajęła pierwsze miejsce, w konkursie organizowanym przez inwestora, kolejne miejsca zajęły 3XA oraz Pracownia PORT Józef Franczok, Marcin Kolanus.

Inwestor planuje, że biurowiec zostanie zrealizowany do połowy 2021 roku.

Hossa na wrocławskim rynku biurowym

Biurowiec Nowy Targ, oddany do użytku w połowie 2019 r. 

Miasto już ma 1,07 mln mkw. powierzchni biurowych, a do końca roku przybędzie jeszcze 100 tys. mkw. Wrocław w tym roku został trzecim, po Warszawie i Krakowie, największym rynkiem pod względem oferowanej powierzchni biurowej. Czytaj więcej: Wrocław biurowym milionerem – 1,07 mln mkw. i będzie więcej

W połowie 2019 r. Skanska zakończyła budowę biurowca Nowy Targ przy pl. Nowy Targ. Będzie tam 22 tys. mkw. powierzchni biurowej, gdzie docelowo może pracować nawet 2,5 tys. osób. Czytaj więcej: Biurowiec Nowy Targ już gotowy. Zobacz, jak miejsce zmieniało się na przestrzeni 150 lat [ZDJĘCIA].

Najnowsza biurowa inwestycja we Wrocławiu powstaje przy ul. Powstańców Śląskich. Za 52 mln euro Skanska wybuduje dwa biurowce wchodzące w skład Centrum Południe. Mają być gotowe w lipcu 2020 r. To początek wrocławskiego city i business center.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl