wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pomoc dla przedsiębiorców. Tarcza antykryzysowa 3.0
Pomoc dla przedsiębiorców. Tarcza antykryzysowa 3.0

Więcej przedsiębiorców może skorzystać z pomocy. Chodzi m.in. o samozatrudnionych i tych, którzy korzystają z tzw. ulgi na start. Zwolnienie ze składek obejmuje firmy z przychodem przekraczającym 15 681 zł, ale ich dochód nie może być wyższy niż 7 tys. zł – zakłada nowa odsłona tarczy antykryzysowej 3.0.

Reklama

Zgodnie z nowymi przepisami ze zwolnienia ze składek mogą skorzystać samozatrudnieni prowadzący działalność gospodarczą przed 1 kwietnia br., których przychód (uzyskany w pierwszym miesiącu, za jaki jest składany wniosek) co prawda przekracza 15 681 zł (czyli 300 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia brutto na 2020 r.), ale za to ich dochód nie przekracza 7 tys. zł.

Ze zwolnienia będą mogli skorzystać także przedsiębiorcy, którzy korzystają z tzw. ulgi na start. Zwolnieniu dla tych grup podlegają składki za kwiecień i maj – nawet, jeśli zostały opłacone.

– Tarcza 3.0 uprawnia do świadczenia postojowego przedsiębiorców, którzy prowadzili działalność przed 1 kwietnia br. Pozostałe warunki pozostają bez zmian. Należy wykazać 15 proc. spadek przychodu, a to oznacza, że na wniosku składanym w maju przychód w kwietniu powinien być niższy o 15 proc. od przychodu w marcu – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Postojowe, nie więcej niż trzy razy

Wypłata świadczenia postojowego może nastąpić nie więcej niż trzy razy. Warunkiem jest oświadczenie przedsiębiorcy lub zleceniobiorcy, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie. Ocenia to sam wnioskodawca.

W oświadczeniu nie trzeba wykazywać kolejnego spadku przychodów, ale sytuacja materialna przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną powinna być na podobnym poziomie lub niewiele się zmienić.

– Warto podać we wniosku swoje aktualne dane kontaktowe. W razie wątpliwości nasz pracownik skontaktuje się z wnioskodawcą poprzez e-mail lub telefonicznie. Wyjaśnimy, co należy zrobić, aby uzupełnić lub skorygować wniosek – dodaje Iwona Kowalska-Matis.

Wrocławski Pakiet Pomocowy dla przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl