www.wroclaw.pl

  Na kłopoty finansowe – sposoby wyjścia z zadłużenia

  Co zrobić gdy mamy trudności z zapłaceniem rachunków i zalegamy już z opłatami za różne zobowiązania finansowe? Odpowiedź. m.in. na te pytania znajdą uczestnicy warsztatów „Mały krok – Wielka szansa“, które 26 września odbędą się we Wrocławiu.

  Zaproszenie na warsztaty „Mały krok – Wielka szansa“, skierowane jest do tych, którzy mają kłopoty finansowe. W poniedziałek, 26 września, w siedzibie Full Service Office przy ul. Rynek 7 w godzinach 09.30-13.30 odbędą się specjalne warsztaty o gospodarowaniu budżetem domowym i sposobach wyjścia z zadłużenia. Projekt jest inicjatywą Grupy KRUK.

  Uczestnicy warsztatów organizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem Program Wsparcia Zadłużonych, zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi zadłużenia oraz dowiedzą się, jak zarządzać budżetem domowym. Zostaną także zaznajomieni z podstawami psychologii postaw osób zadłużonych. Dzięki zaplanowanym ćwiczeniom, mieszkańcy dowiedzą się, jak przewidywać i planować bieżące wydatki i radzić sobie ze zobowiązaniami finansowymi, które trudno im spłacić.

  – Osobom, które wpadły w spiralę zadłużenia, towarzyszy często wstyd i poczucie bezradności. Trudno im podjąć decyzję, co w pierwszej kolejności powinny zrobić, aby rozwiązać swoje finansowe kłopoty – mówi Agnieszka Salach z Grupy KRUK. – Warunkiem wyjścia na finansową prostą jest przede wszystkim kontrola domowego budżetu. Na warsztatach „Mały krok - Wielka szansa“ chcemy podzielić się z ich uczestnikami cenną wiedzą dotyczącą sposobów na wyjście z zadłużenia. Wystarczy zrobić jeden mały krok i dać sobie szansę na wyjście z finansowego dołka. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się m.in., jak podzielić bieżące wydatki  – na te stałe i okazjonalne. W trakcie praktycznych ćwiczeń chcemy położyć nacisk na właściwe gospodarowanie dostępnymi w gospodarstwie domowym środkami. Co bardzo ważne, osoby zadłużone lub zagrożone taką sytuacją, dowiedzą się, że domowe finanse to temat, w który warto angażować najbliższych – przekonuje Agnieszka Salach.

  Warsztat poprowadzi Roman Pomianowski, psycholog, założyciel Stowarzyszenia Program Wsparcia Zadłużonych z Poznania. Prowadzący posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami zadłużonymi oraz ich bliskimi.

  Po warsztatach, będzie można skorzystać z indywidualnych porad i konsultacji doradców z Grupy KRUK, którzy do 15.30 będą do dyspozycji uczestników. Zapisy będą prowadzone do 25 września pod mailem: skostiuk@onboard.pl i nr telefonu: 501 556 121. Liczba miejsc ograniczona.