wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławianki wśród najbardziej przedsiębiorczych kobiet
Wrocławianki wśród najbardziej przedsiębiorczych kobiet fot. organizatorzy

Dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha – prezes zarządu oraz dr n. med. Anna Skotny – dyrektor operacyjny w firmie Nestmedic zdobyły pierwsze miejsce w III edycji Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze – Womens's Faces”, w kategorii Debiutantki. Natomiast Wanda Ziembicka-Has – była aktorka, redaktorka TVP Wrocław oraz wrocławska radna – zdobyła drugie miejsce w kategorii „Osobowości”

Reklama

Nagrodzone zostały także wrocławskie firmy - Vito Vergelis, Medfemina – Centrum Zdrowia Kobiety oraz Nestmedic w kategorii Najlepsza firma z produktem lub usługą dla kobiet. Z kolei nagrodę specjalne za stosowanie na co dzień w swojej firmie zasad równouprawnienia oraz wspieranie aktywności kobiet przyznano firmie3M.

W sumie laureatami III edycji Plebiscytu „Kobiece Twarze – Womens's Faces” zostało 12 przedsiębiorczych kobiet oraz 6 firm, w których równouprawnienie to nie tylko slogan. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: debiutantki, profesjonalistki, osobowości, firma przyjazna kobietom oraz najlepsza firma z produktem lub usługą dla kobiet. W konkursie wzięło udział 50 pań oraz 30 przedsiębiorstw.

– Za nami emocje, wzruszenie i radość, że tak wiele osób wspiera ideę przedsiębiorczości kobiet i równości w biznesie – mówi Aldona Ziółkowska-Bielewicz, prezes Hornet 4 i organizator plebiscytu.- Plebiscyt jest odpowiedzią na fakt, że wciąż jest kobiet za mało w biznesie, w samorządach, w polityce, za na piedestałach, za mało nas z laurami.

W kapitule konkursu zasiedli m.in.: prof. Alicja Chybicka – posłanka na Sejm oraz kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we wrocławiu, Piotr Freyberg - Dyrektor ds. Rozwoju w 3M, Lidia Geringer de Oedenberg - posłanka do Parlamentu Europejskiego, Barbara Kaśnikowska – była Prezes WSSE „INVEST-PARK”, obecnie dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Uroczysta gala podsumowująca plebiscyt odbyła się 12 grudnia na Zamku Książ.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl