wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Co powstanie po byłym szpitalu im. Babińskiego? Sprawdź

Właściciel terenu po byłym szpitalu im. Babińskiego, wrocławski deweloper i2 DEVELOPMENT, ma już coraz bardziej konkretne plany dotyczące zagospodarowania części tej nieruchomości.

- Pierwszą rzeczą, którą chcemy się zająć, jest zagospodarowanie zabytkowego budynku z czerwonej cegły, znajdującego się najbliżej ulicy św. Mikołaja – mówi Marcin Misztal, Wiceprezes Zarządu i2 DEVELOPMENT Sp. z o.o. - Chcemy dokonać renowacji całego budynku i przekształcić go w klimatyczne lofty. Przy nim znajduje się stary budynek, usytuowany tuż przy ulicy, w którym kiedyś była administracja szpitala. W jego miejscu powstaną nowoczesne biura.

Parking, apartamenty, mieszkania

Tuż obok przyszłych loftów i biurowca, bliżej fosy, gdzie nie ma drzew, pojawi się parking podziemny, do którego wjazd zaplanowano od strony ul. św. Mikołaja.  Na razie nie wiadomo jeszcze jak duży on będzie. Jego zadaniem będzie zabezpieczenie miejsc parkingowych dla mieszkańców loftów i użytkowników biur.

Remont budynku z cegły oraz budynku przy ul. Mikołaja rozpocznie się jeszcze w pierwszym półroczu 2014 r., a za dwa miesiące będzie już widać postęp prac. Pierwsze firmy powinny wprowadzić się do nowego biurowca w przyszłym roku.

- Pozostała część terenu jest na etapie tworzenia koncepcji i na razie nie ma jeszcze sprecyzowanych planów – mówi Marcin Misztal. -  Na pewno będziemy chcieli, żeby pojawiły się tu piękne apartamenty, ale także nieco tańsze mieszkania. Prowadzimy też rozmowy z kilkoma sieciami hotelowymi, zainteresowanymi zlokalizowaniem tu swoich usług.

Park otwarty dla wszystkich

i2 DEVELOPMENT nie zamierza natomiast ingerować w zieleń, która znajduje się na zakupionym niedawno terenie.

- Zieleń zawsze traktujemy jako duży atut każdej inwestycji – mówi Marcin Misztal. - Na tym terenie jest dużo pięknych starych drzew, które na pewno będziemy chcieli zachować. Chcielibyśmy, aby powstał tu wewnętrzny park dostępny nie tylko dla mieszkańców, ale również dla wszystkich wrocławian.

Projekt całości przygotowuje Maćków Pracownia Projektowa.

Jak twierdzi inwestor, są już prowadzone rozmowy z potencjalnymi klientami. Jest duże zainteresowanie wszystkimi budynkami na terenie byłego szpitala.

i2 DEVELOPMENT zakupił teren po byłym szpitalu im. Babińskiego w lutym 2014 r. Spółka zapłaciła za tę nieruchomość ponad 35,8 mln. zł.  i2 DEVELOPMENT jako jedyny przystąpił do przetargu. Urząd Marszałkowski próbował sprzedać wówczas ten teren już nie pierwszy raz. Kilka lat temu wycenił teren i budynki po szpitalu na blisko 200 mln zł. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl