wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. PixelAnt Games Wrocław robi gry z brytyjskim Sumo Digital
PixelAnt Games Wrocław Bartek Sadowski
PixelAnt Games Wrocław

Wrocławskie studio PixelAnt Games od lutego br. jest częścią wielkiej rodziny Sumo Digital i pierwszym oddziałem tego brytyjskiego producenta w Europie. Ich gry to Sackboy: A Big Adventure, Crackdown 3, Forza Horizon 4 czy Hitman 2. Wrocławski startup planuje powiększyć zespół o kolejne kilkadziesiąt osób.

Partnerstwo studia PixelAnt Games Wrocław z brytyjskim Sumo Digital otwiera przed wrocławianami nowe perspektywy. To niepowtarzalna szansa dla tych, którzy chcą tworzyć gry z najwyższej półki i pracować z najlepszymi.

Będąc częścią grupy Sumo mamy dostęp do doświadczonych osób, sprawdzonych procesów i bardzo ciekawych projektów, co stanowi bardzo atrakcyjną ofertę dla każdego, kto ceni sobie rozwój osobisty i chce zwiększać swoją wartość na rynku pracy. Dodatkowo wypracowany model współpracy gwarantuje nam stabilność finansową, przy jednoczesnym zachowaniu niezależności decyzyjnej

Paweł Rohleder Co-Founder PixelAnt Games
Paweł Rohleder Co-Founder PixelAnt Games Fot. Bartek Sadowski
Paweł Rohleder Co-Founder PixelAnt Games

Sumo Digital – Sackboy: A Big Adventure, Crackdown 3, Forza Horizon 4 czy Hitman 2

Wejście PixelAnt Games do grupy Sumo Digital otwiera nowe perspektywy przed gamedevem z Wrocławia.

  • Po pierwsze – daje rodzimym programistom i developerom szansę współpracy z renomowanym producentem gier. Sumo Digital ma na swoim koncie m.in.: Sackboy: A Big Adventure, Crackdown 3, Forza Horizon 4 czy Hitman 2.
  • Po drugie – całemu zespołowi PixelAnt Games daje dostęp do największych, najbardziej znanych projektów AAA i AA+ i najbardziej renomowanych partnerów branżowych.
  • Po trzecie – umożliwia poszerzanie kompetencji dzięki pracy przy bardzo zróżnicowanych realizacjach, a także pozwala dalej pracować nad rozwojem własnego IP – w tym własnych rozwiązań technologicznych. Jest też okazją do uczenia się od światowej klasy ekspertów.

Ponadto przejście wrocławskiego studia pod skrzydła brytyjskiego producenta jest znaczące jeszcze z jednego powodu. PixelAnt Games jest pierwszym oddziałem Sumo Digital w Europie, a przy tym dalej studiem z dużą swobodą działania, rozwijającym się pod własną marką.

PixelAnt Games made in Wrocław

PixelAnt Games to studio deweloperskie, które działa w branży gamedev od 2020 roku. Twórcami są: Paweł Rohleder i Adam Lasoń. Ich firma ma siedzibę we Wrocławiu. Tworzą gry na PC, konsole: PS, Xbox i Switch.

Studio PixelAnt Games, zdaniem jego twórców, to dziś wyjątkowo atrakcyjne miejsce pracy, ale nie tylko dzięki rozpoczynającej się właśnie współpracy z potentatem branży gamingowej. Prawdziwa siła tkwi w wartościach, jakimi kierują się jego założyciele.

Od początku istnienia podkreślamy, że interesuje nas tworzenie gier, ale tylko na zasadach, które nazywamy filozofią gamedev 2.0. Oznacza to w wielkim skrócie, że chcemy tworzyć gry w oparciu o najlepsze praktyki software developmentu, unikając – w takim stopniu, w jakim to tylko możliwe – crunchu i drenażu kreatywności. Chcemy tworzyć, dobrze się przy tym bawiąc, w atmosferze wzajemnego szacunku, otwartości i zaufania. Współpracujemy z Sumo Digital, ponieważ znaleźliśmy tam ludzi, którzy myślą tak jak my i którzy chcą pracować na zasadach partnerskich. To nas połączyło

Adam Lasoń Co-Founder PixelAnt Games

PixelAnt Games Wrocław szuka pracowników

Adam Lasoń Co-Founder PixelAnt Games Fot. Bartek Sadowski
Adam Lasoń Co-Founder PixelAnt Games

Do końca 2021 roku zespół „mrówek” ma powiększyć się o kolejne kilkadziesiąt osób. Twórcy studia PixelAnt Games podkreślają, że to idealny moment, aby do nich dołączyć. Mają bowiem środki, i determinację, aby tworzyć z Sumo Digital ambitne, wysokiej jakości gry i czerpać z tej pracy radość i satysfakcję.

PixelAnt Games/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl