wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Do 30 kwietnia rozliczyć się z fiskusem. Rozliczaj PIT we Wrocławiu

Jarek Ratajczak,
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Do 30 kwietnia br. należy w usłudze "Twój e-PIT" zaakceptować albo odrzucić PIT za 2018 r. Jeżeli tego nie zrobimy oraz nie rozliczymy się w inny sposób z fiskusem, to przygotowany dla nas e-PIT zostanie uznany za złożony. Spóźnialscy podatnicy, po raz pierwszy w historii, nie będą więc karani za niezłożenie deklaracji PIT-37 i PIT-38. Miasto zachęca, by rozliczać PIT we Wrocławiu.

Reklama

Ministerstwo Finansów przypomina, że jeśli do wtorku, 30 kwietnia 2019 r., nie skorzystamy z usługi "Twój e-PIT", tzn. nie zaakceptujemy ani nie odrzucimy przygotowanego PIT-37 lub PIT-38 oraz nie złożymy deklaracji w żaden inny sposób (np. przez e-Deklaracje lub w wersji papierowej w urzędzie skarbowym), to resort uzna przygotowany e-PIT za złożony.

Zwrot podatku – PIT 2019

Ewentualnego zwrotu podatku można spodziewać się po około 45 dniach. Termin do zwrotu nadpłaty będzie liczony od 1 maja br. W przypadku papierowej deklaracji fiskus ma na to 90 dni.

Jeżeli pojawi się obowiązek dopłaty, urząd skarbowy do 31 maja prześle podatnikowi informację o podatku do zapłaty. Podatnik będzie miał na to siedem dni od uzyskania informacji z urzędu.

Rozliczaj PIT we Wrocławiu, korzystaj ze swoich pieniędzy

Czy wiesz, że Twój roczny podatek dochodowy PIT nie trafia w całości do Skarbu Państwa. Duża jego część zostaje przekazana do gminy, w której został rozliczony PIT. Dla Wrocławia to blisko 48%. Roczne dochody miasta z tytułu podatku dochodowego PIT to ponad 1 mld 300 mln zł.

PIT 2019 w usłudze "Twój e-PIT"

Od 15 lutego br. do 30 kwietnia każdy może zapoznać się ze swoim PIT-em na Portalu Podatkowym, zaktualizować swój numer rachunku osobistego i złożyć zeznanie przez Internet. Jeśli podatnik zdecyduje się na elektroniczną formę złożenia PIT-u, to zwrot pieniędzy otrzyma do 45 dni.

– Wprowadzenie nowego rozwiązania oznacza, że blisko 25 proc. podatników rozliczających się indywidualnie i niekorzystających z żadnych ulg i odliczeń nie będzie musiało nic robić, aby rozliczyć PIT za rok ubiegły. Kolejne 25 proc. podatników (osoby rozliczające się wspólnie z małżonkiem i nie korzystające z żadnych ulg i odliczeń) będzie mogło zakończyć coroczne rozliczenie podatkowe za pomocą dwóch kliknięć – informuje na swojej stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Od 1 stycznia 2019 r. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zajmuje się wypełnianiem zeznań podatkowych dla podatku dochodowego od osób fizycznych PIT. Skarbówka zeznanie podatkowe za 2018 r. przygotuje za podatników bez potrzeby składania jakiegokolwiek wniosku. PIT-37 i PIT-38 w ten sposób rozliczone zostaną już w odniesieniu do dochodów za 2018 r., inne deklaracje: PIT-36, PIT-36L czy PIT-38, począwszy od dochodów za 2019 rok.

Koniec ze składaniem PIT - zrobi to za wszystkich urząd skarbowy

Roczne rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) dotyczyć będzie podatników rozliczających się: indywidualnie, wspólnie z małżonkiem, w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci

PIT jaki przygotuje dla nas urząd skarbowy będzie można:

Skarbówka wypełni dla podatników podatku dochodowego od osób fizycznych zeznania podatkowe bazując na informacjach od płatników, danych przekazanych przez podatnika w zeznaniu podatkowym za rok ubiegły np. ulga na dzieci, nr KRS OPP, której w ubiegłym roku przekazał 1% podatku.

1 proc. podatku może pomóc

Rozliczając PIT wart pamiętać, że 1 proc. podatku można przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego. Wykaz organizacji można znaleźć na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Wykaz Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2018 w roku 2019.

Urzędy Skarbowe we Wrocławiu

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i sprawdź, gdzie złożyć PIT – urzędy skarbowe we Wrocławiu – adresy, kody pocztowe, telefony.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl