wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławianie zrobili pierwszą na świecie soczewkę tylko dla mężczyzn
Jacek Szkólski, prezes Holdingu Avenir Medical Poland wroclaw.pl
Jacek Szkólski, prezes Holdingu Avenir Medical Poland

We Wrocławiu powstała pierwsza na świecie soczewka kontaktowa tylko dla mężczyzn. Jej światowa premiera będzie pod koniec lutego 2019 r. na targach w MIDO Mediolan, największym międzynarodowym spotkaniu branży optycznej i okulistycznej. Za sprawą Holdingu Avenir Medical Poland, we Wrocławiu powstaje pierwszy w Polsce hub okulistyczny.

Reklama

Nikt do tej pory nie pomyślał o tym, by soczewki kontaktowe podzielić  na te dla dla kobiet i te dla mężczyzn. Pierwsi na ten pomysł wpadli wrocławianie z firmy Avenir Medical Poland (AMP). Wyprodukowali MonoVision Daily Man Extreme, pierwszą na świecie soczewkę kontaktową dla panów. W Polsce można już ją kupić, natomiast światowa premiera będzie pod koniec lutego 2019 r. na targach w MIDO Mediolan, największym międzynarodowym spotkaniu branży optycznej i okulistycznej.

– Dawniej nikt nie dzielił kremów do twarzy dla kobiet i mężczyzn. Dziś to jest norma. Wkrótce taką normą będzie podział szkieł kontaktowych – mówi Jacek Szkólski, prezes Holdingu Avenir Medical Poland.

Jacek Szkólski to jeden z laureatów rankingu organizowanego przez portal www.wroclaw.pl „30 Kreatywnych Wrocławia 2018”. W 2017 roku wg magazynu „Brief” uznany został za jednego z 50 najbardziej kreatywnych przedsiębiorców w Polsce.

MonoVision Daily Man Extreme

Specjaliści z AMP zbadali czy oko męskie różni się od kobiecego. Wyszło im, że mężczyzna ma problem z włożeniem zbyt miękkiej soczewki, zrobili więc bardziej sztywną. Jest też odporniejsza podczas uprawiania sportów i mniej się brudzi.

– O specjalnych szkłach dla kobiet na razie nie myślimy, bo większość projektowanych soczewek jest robiona z myślą o nich. Tak jest, bo 80 procent korzystających z soczewek to panie, a tylko 20 procent to panowie. Dla kobiet ważny jest wygląd, zakładają szkła kontaktowe, bo myślą, że gorzej wyglądają w okularach – dodaje Jacek Szkólski.

źródło: AMP

Wrocław hubem okulistycznym

Holding AMP jako pierwszy na świecie wprowadził płyn do soczewek kolorowych, który powoduje, że barwa szkła jest bardziej widoczna. Obecnie dział innowacji AMP pracuje nad specjalnymi soczewkami dla dzieci i młodzieży do 20 roku życia. W planach mają łączenie salonów optycznych z nowoczesnymi platformami internetowymi oraz wysoko zaawansowanymi usługami okulistycznymi.

– Co prawda nasza siedziba jest w Siechnicach, ale wszyscy jesteśmy mocno związani z Wrocławiem. Chciałbym, by miasto stało się nowoczesnym hubem optyczno-okulistycznym – zaznacza prezes AMP.

Holding AMP w najbliższym czasie planuje kolejne inwestycje. Dzięki temu będą największą polską firmą z branży optyczno-okulistycznej w kraju.

Czytaj także: Przedsiębiorca Jacek Szkólski: typem plażowicza nie jestem [ROZMOWA]

Holding Avenir Medical to główna spółka Avenir Medical, która zarządza w Polsce sieciami 60 salonów optycznych: Twoje Soczewki i Gafas. Gafas (po hiszpańsku okulary) to butikowe salony optyczne, wyspecjalizowane w sprzedaży okularów. Do holdingu należą również spółki, których działalność skupia się na produkcji artykułów optycznych i sprzedaży hurtowej.

Holding AMP ma trzy sklepy internetowe: gafas.pl, twojesoczewki.com i soczewkowo.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl