wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pakiet pomocowy dla przedsiębiorców. Zwolnienia z opłat w handlu i usługach [ZAKOŃCZONE]
Pakiet pomocowy dla przedsiębiorców. Zwolnienia z opłat w handlu i usługach [ZAKOŃCZONE]

Wrocław rozszerza pakiet pomocowy dla przedsiębiorców. Za symboliczną złotówkę – czynsz za dzierżawę gminnego terenu lub lokal i bezpłatnie za ogródki gastronomiczne. ZAKOŃCZONE

Reklama

Prezydent Wrocławia podpisał zarządzenie, które określa zasady zwolnień z opłat na rzecz gminy dla przedsiębiorców prowadzących usługi oraz handel w związku z epidemią koronawirusa. Chodzi o właścicieli m.in. restauracji, kawiarń, salonów kosmetycznych, księgarń, sklepów z odzieżą, salonów obuwniczych czy sklepów ze sprzętem AGD.

Ci, którzy zamknęli swoją działalność prowadzoną w lokalach użytkowych lub na gruntach należących do gminy mogą ubiegać się obniżenie miesięcznego czynszu do wysokości symbolicznej złotówki. Natomiast przedsiębiorcy prowadzący ogródki gastronomiczne na terenach gminnych zostaną w całości zwolnieni z opłat.

– Z oferty mogą skorzystać ci, którzy nie mają wobec gminy zaległości w opłacaniu opłat i czynszów większych niż dwumiesięczne – podkreśla Marcin Urban, skarbnik Wrocławia i dodaje, że ta forma wsparcia będzie funkcjonować co najmniej do czasu odwołania stanu epidemii, natomiast ich ewentualne przedłużenie uzależnione będzie od sytuacji gospodarczej.

Zarządzenie Prezydenta Wrocławia – TUTAJ.

Uproszczone ubieganie się o pomoc

Podstawowe wymagane przy składaniu dokumenty są wymogiem wprowadzonym przez rozporządzenie Rady Ministrów  z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de mini mis z art. 37

Przedsiębiorco, jeśli masz kłopot z wypełnieniem któregokolwiek z wymaganych formularzy napisz do nas e- mail  [email protected], i krótko opisz o jaką pomoc chcesz się ubiegać, podaj numer telefonu a my skontaktujemy się z Tobą i  pomożemy Ci wypełnić dokumenty. W temacie wiadomości napisz "PROŚBA O POMOC W WYPEŁNIENIU DOKUMENTÓW"

Informacja i wnioski

Aby otrzymać zwolnienie z opłat należy złożyć indywidualny wniosek do tego jednostki, z którym przedsiębiorca się rozlicza może to być: Zarząd Zasobu Komunalnego, Wrocławskie Mieszkania lub Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, jeśli ogródek gastronomiczny leży w pasie drogowym.

Bliższych informacji w tej sprawie udziela Centrum Wsparcia Przedsiębiorców przy ul. Kotlarskiej 41. Wszelkie sprawy związane z ulgami podatkowymi oraz ulgami od zobowiązań cywilnoprawnych, które adresowane są do miasta, załatwiane są tam telefonicznie lub mailowo.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45 – 15.45, urzędnicy i eksperci czekają na przedsiębiorców pod numerami telefonów: 71 777 72 87, 71 777 73 10, 71 777 74 26.

Uruchomione zostały także 2 dedykowane adresy mailowe:

Czytaj także: Wrocławski Pakiet Pomocowy dla przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl