wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
OVO Wrocław fot. inwestor
OVO Wrocław

OVO Wrocław zdobył nagrodę TOPBuilder 2017 w kategorii inwestycja roku. Obiekt doceniono za unikatową architekturę i funkcjonalność.

Reklama

W konkursie TOPBuilder 2017, organizowanym od siedmiu lat przez branżowy miesięcznik Builder, eksperci uznali OVO Wrocław za inwestycję roku. W ocenie brano pod uwagę m.in.: realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne oraz innowacyjność, parametry techniczne czy wpływ na środowisko.

– OVO Wrocław to jedna z najciekawszych realizacji ostatnich lat w Polsce – mówi Danuta Burzyńska, redaktor naczelna magazynu Builder, członek kapituły konkursu TOPBuilder 2017 – Forma i zastosowane materiały przypominają kultowe światowe realizacje, jak choćby budynek Beko Zahy Hadid, a przy tym OVO stanowi silnie zindywidualizowaną dominantę u zbiegu ulic Oławskiej i Podwale.

OVO Wrocław obiekt typu mixed use

OVO Wrocław znajduje się przy ul. Podwale 82-91, tuż obok gmachu Poczty Głównej i parku Słowackiego. Budynek został zaprojektowany przez paryską pracownię Gottesman Szmelcman Architecture. Budowa zakończyła się w lipcu 2016 roku. OVO Wrocław ma dziewięć kondygnacji i 25 metrów wysokości. W oryginalnej, miękkiej bryle, wykończonej Corianem, w spójny sposób łączy wiele funkcji.

– Stworzyliśmy nowoczesny obiekt typu mixed use. Ważnym elementem koncepcji było stworzenie wewnętrznego patio, dzięki któremu OVO Wrocław jest dostępne dla całego miasta – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław i jeden z inwestorów.

W kompleksie znajdują się apartamenty, biura, hotel sieci DoubleTree by Hilton, a także lokale handlowo-usługowe, gastronomiczne oraz centrum fitness z basenem i SPA.

OVO Wrocław na świecie

O kompleksie pisały już światowe media, w tym brytyjski The Telegraph oraz magazyn Vogue w reportażach z Wrocławia, jak też ekspert od krajów Europy Środkowo-Wschodniej ze słynnych przewodników Rough Guides. Koncepcję OVO Wrocław docenił również Wallpaper, jeden z magazynów o designie.

Inwestorami OVO Wrocław są: Asaf Gottesman, Hoche Partners, Angel Poland Group oraz Shuckie Ovadiah.

fot. inwestor

Czytaj także – 400 gości, 1 tys. poduszek: DoubleTree by Hilton tuż przed otwarciem

Czytaj także – Hilton Wrocław – latem otwarcie

Czytaj także – OVO Wrocław docenione w USA

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl