wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Na Jagodnie budują osiedle na 900 mieszkań
Osiedle ROBYG Jagodno źródło: inwestor
Osiedle ROBYG Jagodno

Przy ul. Buforowej powstaje osiedle ROBYG Jagodno. Wiadomo już, gdzie deweloper wybuduje osiedlowe przedszkole.

Reklama

Na całym osiedlu ROBYG Jagodno będzie: 15 budynków wielorodzinnych, 93 domów w zabudowie atrialnej i 11 szeregowych. Łącznie powstanie około 900 mieszkań.

Osiedle ROBYG Jagodno, źródło: inwestor

Obecnie budowany jest czteropiętrowy budynek, w którym znajdzie się 120 mieszkań o powierzchni od 27 do ok. 88 mkw., z balkonami lub ogródkami. Inwestor informuje, że prace przebiegają zgodnie z planem, a mieszkania powinny być gotowe w pierwszym kwartale 2021 r.

– Są już stropy nad drugim piętrem. Przygotowujemy się do zamontowania ich nad trzecim piętrem. Rozpoczęliśmy prace w zakresie instalacji elektrycznych i sanitarnych, a także docieplenia stropu garażu – wylicza Mariusz Olejnik, kierownik projektu z Grupy ROBYG.

Osiedle ROBYG Jagodno, źródło: inwestor

Równocześnie powstają trzy, trzypiętrowe budynki. Zaplanowano tam 118 mieszkań 1, 2 lub 3–pokojowych o powierzchniach od ok. 26 do ok. 68 mkw.

 – Większa część płyty fundamentowej już jest. Rozpoczęliśmy wykonywanie ścian i słupów konstrukcji garażu – dodaje Mariusz Olejnik.

Będzie przedszkole

W jednym z budynków wielorodzinnych, na parterze, powstanie osiedlowe przedszkole o powierzchni ok. 500 mkw. z placem zabaw. Jego budowa ma ruszyć na wiosnę 2020 roku.

Osiedle ROBYG Jagodno, źródło: inwestor

Na osiedlu, do dyspozycji mieszkańców będzie park (część planowanego Klinu Wojszyckiego), zewnętrzna siłownia i całoroczny klub malucha oraz lokale usługowe.

Domy jednorodzinne

Równocześnie ROBYG buduje dwa typy domów w zabudowie jednorodzinnej: szeregowe i atrialne. Aktualnie wykonywane są ich fundamenty. W domach zaprojektowano jedno– i dwupoziomowe mieszkania o wielkości od 59 do 104 mkw.

Osiedle ROBYG Jagodno, źródło: inwestor

Przykładowo – dom szeregowy o powierzchni ok. 104 mkw. Składa się: na parterze z przestronnego salonu z oddzielną kuchnią, łazienką oraz wiatrołapem; na piętrze z 3 sypialni z miejscem na garderobę i 2 łazienek. Do domu przynależy strefa wejściowa (ok. 32 mkw.) z pergolą i miejscem postojowym oraz ogródek (62 mkw.).

W pierwszym etapie inwestycji powstanie 50 domów atrialnych o powierzchni od 60 do 109 mkw. oraz 8 dwupoziomowych domów szeregowych o powierzchni niespełna 104 mkw. Termin zakończenia budowy I etapu przewidziany jest na grudzień 2020 r.

Osiedle ROBYG Jagodno, źródło: inwestor

Jagodno to pierwsza inwestycja Grupy ROBYG we Wrocławiu. Firma jest na rynku od 15 lat i ma na koncie 20 tys. sprzedanych mieszkań.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl