wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Rozbudowują osiedle i będzie kolejny mural dla Krzysztofa Komedy

Jarek Ratajczak,
Wizualizacja osiedle Komedy źródło: inwestor
Wizualizacja osiedle Komedy

Inwestycja powstaje na wrocławskim Jagodnie. Osiedle Komedy powiększy się o 101 mieszkań. Inwestor zapowiada, że jesienią będzie gotowy mural dla Krzysztofa Komedy.

Reklama

Jagodno ma już ulicę i mural upamiętniający uznanego polskiego kompozytora i pianistę jazzowego – Krzysztofa Komedę. Odsłonięto go 15 czerwca 2019 r., na osiedlu Cztery Pory Roku. Inicjatorami byli przedsięwzięcie firmy Archicom, mieszkańców osiedla i Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Kolejny mural dla Komedy powstanie na budowanym osiedlu jego imienia. Inwestor, Dom Development zapowiada, że prace ruszą we wrześniu a będzie można go obejrzeć w październiku. Wiadomo, że ściana jednego z budynków ozdobi malowidło nawiązujące do twórczości artysty. 

Osiedle Komedy – kolejnych 101 mieszkań

W sierpniu br. Dom Development poinformował, że osiedle Komedy powiększy się o kolejne 101 mieszkań o metrażu od 33 do 112 mkw. Wszystkie mieszkania będą posiadać taras, loggię lub balkon. W ramach inwestycji zaplanowano również ogródki lokatorskie oraz 92 miejsca parkingowe w garażu podziemnym. Na najwyższych piętrach znajdą się mieszkania z antresolami. Zakończenie budowy tego etapu planowane jest na I kwartał 2022 roku. Całe osiedle docelowo będzie się składać z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych.

Przy planowaniu osiedla deweloper przewidział zielony dziedziniec z małą architekturą. W ramach części wspólnych znajdzie się miejsce rekreacji dla dorosłych oraz plac zabaw. Niecodziennym rozwiązaniem jest ogólnodostępna ścieżka aktywności, która powstanie wzdłuż całego Osiedla Komedy. To swego rodzaju tor przeszkód dla młodszych i nieco starszych dzieci. Do jego pokonania niezbędna będzie: równowaga, zwinność, odwaga, precyzja oraz orientacja w terenie.

Projekt Osiedla Komedy przygotowała pracownia Group-Arch z Wrocławia, natomiast generalnym wykonawcą jest spółka Dom Construction.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl