www.wroclaw.pl

  Olympus otworzył we Wrocławiu centrum biznesowe

  Nowa spółka Olympus Business Services (OBSE) ma swoją siedzibę w biurowcu Retro Office House (tuż obok Teatru Capitol), w której na 5 tysiącach metrów kwadratowych do 2020 roku pracować ma docelowo ponad 300-osobowy zespół. OBSE pełni rolę centrum usług wspólnych dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

  Oficjalna inauguracja wrocławskiego centrum OBSE tradycyjnym przecięciem wstęgi odbyła się w poniedziałek 25 lutego, ale oddział funkcjonuje we Wrocławiu już od zeszłego lata. – Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że chcemy pozostać właśnie we Wrocławiu – potwierdził podczas otwarcia OBSE Stefan Kaufmann, generalny dyrektor zarządzający w firmie Olympus Europa. – Zachwyciła nas atmosfera, otwartość na nowe pomysły, tolerancja – wyliczał. 

  – Już w ciągu pierwszych kilku miesięcy udało nam się stworzyć wspaniały zespół. Ponad setka pracowników we Wrocławiu w setną rocznicę założenia firmy Olympus – jest co świętować nie kryła radości Agnieszka Orłowska, dyrektor zarządzająca Olympus Business Services. 

  – Jestem przekonana, że była to właściwa decyzja i wszystkie potrzeby biznesowe zostaną we Wrocławiu zaspokojone, będziecie mogli rekrutować, co zresztą już się dzieje, zmotywowanych, utalentowanych, ambitnych ludzi, którzy staną się atutem dla firmy – mówiła podczas inauguracji nowej siedziby prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Ewa Kaucz, reprezentująca podczas inauguracji centrum biznesowego prezydenta Jacka Sutryka. Zapewniła też o całkowitym wsparciu Miasta Wrocław i instytucji. 

  Wzorcowe centrum biznesowe 

  Olympus jest wiodącym globalnym producentem technologii dla systemów medycznych, rozwiązań naukowych i aparatów cyfrowych. Choć nazwę firmy kojarzymy przede wszystkim z branżą fotograficzną aż 80 procent aktywności Olympusa stanowi branża technologii medycznych (np. wyposażanie sal operacyjnych w specjalistyczny sprzęt). 

  Spółka Olympus Business Services, która ma swoją siedzibę we Wrocławiu, pełni rolę centrum usług wspólnych dla Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (tzw. regionu EMEA) i tym samym zapewni harmonizację procesów obsługi administracyjnej w całym regionie.

  Firma Olympus wybrała takie rozwiązanie, ponieważ ze względu na posiadanie ponad 30 biur w EMEA, pojawiło się coraz więcej różnorodnych procesów administracyjnych funkcjonujących w poszczególnych oddziałach. Dzięki centrum biznesowemu owe procesy można scentralizować, znacznie uprościć i świadczyć wewnętrzne biznesowe usługi administracyjne dla całego regionu EMEA. 

  Pracownicy centrum OBSE zajmą się m.in. finansami, łańcuchem dostaw i wsparciem sprzedaży, a w przyszłości także obsługą kadrową. 

  Centrum biznesowe we Wrocławiu, obecnie jedyne tego typu w Europie, może stać się modelowym rozwiązaniem, które będzie kopiowane także w innych częściach świata (m.in. w Azji, czy Ameryce) i wiele wskazuje na to, że właśnie tak się stanie.

  Doskonałe warunki, ciekawa praca

  W Retro Office House centrum biznesowe Olympus Business Services zajmuje półtora piętra (pierwsze i połowę drugiego).

  To 5 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni, w której na pracownika przypada średnio 15 metrów kwadratowych, a do dyspozycji jest ok. 70 pomieszczeń, w tym m.in. recepcja, 3 duże sale konferencyjne, kilkanaście pokoi na spotkania dla zespołu 3-8 osób, duży pokój do pracy nawet dla 30 osób, 7 kuchni, w tym trzy duże, pokoje i miejsca rekreacyjne.    

  Wciąż trwa rekrutacja

  Aktualnie zatrudnionych w centrum biznesowym jest 118 osób, ale docelowo liczba pracowników może wzrosnąć do ponad 300. Cały czas trwa rekrutacja w celu skompletowania nowego zespołu oddziału. – Czujemy się jak w międzynarodowej rodzinie. Takie środowisko pracy odpowiada zwłaszcza absolwentom uczelni wyższych i młodym profesjonalistom. Osoby ze znajomością języków obcych są rzecz jasna bardzo mile widziane. – zaprasza Agnieszka Orłowska. 

  Jako pracodawca w szybko rozwijającej się branży technologii medycznych, Olympus oferuje perspektywiczne stanowiska pracy o dużym potencjale rozwoju oraz możliwość uczestniczenia już od samego początku w tworzeniu centrum usług wspólnych. Firma wspiera również rozwój pracowników w całej sieci oddziałów Olympus w regionie EMEA. Oprócz możliwości osobistego rozwoju pracownikom oferowane są konkurencyjne wynagrodzenia i pakiety świadczeń.

  Interaktywna wystawa Olympusa

  Jeszcze do 10 marca można wybrać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez Olympusa: Perspective Playground. To interaktywna wystawa sztuki, która oferuje odwiedzającym możliwość przetestowania sprzętu fotograficznego Olympus, poznania różnych działów biznesowych firmy, a nawet zaprojektowania własnych graficznych światów. 
  fot. Janusz Krzeszowski

  Olympus Perspective Playground

  Olympus Perspective Playground

  Wystawa
  Termin od 15 lutego 2019 do 10 marca 2019

  Miejsce Czasoprzestrzeń

  Zobacz

  Galeria

  Kliknij na zdjęcie aby powiększyć