wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Olympus otwiera we Wrocławiu centrum usług wspólnych

Olympus, wiodący globalny producent technologii dla systemów medycznych, rozwiązań naukowych i aparatów cyfrowych, otwiera we Wrocławiu nową spółkę Olympus Business Services Europe (OBSE). Będzie pełnić rolę centrum usług wspólnych dla Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki i tym samym zapewni harmonizację procesów obsługi administracyjnej w całym regionie EMEA.

Reklama

Posiadając ponad 30 biur w regionie EMEA, firma Olympus staje przed coraz większym wyzwaniem związanym z różnorodnością procesów administracyjnych funkcjonujących w poszczególnych oddziałach. Firma podjęła decyzję o scentralizowaniu i uproszczeniu wybranych procesów, które zostaną przeniesione do centrum usług wspólnych, powstającym we Wrocławiu. 

Na terenie Polski działa już filia Olympus Polska Sp. z o.o. (OPL), która powstała ponad 20 lat temu i ma siedzibę w Warszawie. Teraz, wraz z powstaniem we Wrocławiu nowej filii OBSE, na mapie Polski pojawi się dodatkowo ważny ośrodek dla międzynarodowych operacji biznesowych firmy.

– Ta decyzja pozwoli nam zwiększyć dokładność i szybkość realizacji codziennych działań biznesowych. Jest to jeden z elementów wspierania naszej ogólnej misji sprawienia, aby życie ludzi stało się zdrowsze, bezpieczniejsze i szczęśliwsze – mówi Stefan Kaufmann, dyrektor wykonawczy w firmie Olympus Europa SE & Co. KG.

Witamy nowych wrocławian

Prezydent Rafał Dutkiewicz oficjalnie przywitał nowych partnerów biznesowych Wrocławia: – Mniej więcej połowa miejsc pracy powstających na Dolnym Śląsku kreuje się w aglomeracji wrocławskiej. Jestem dumny z tego faktu i serdecznie witam nowych wrocławian. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna.

Powstające nowe centrum usług wspólnych OBSE pomoże w standaryzacji i optymalizacji działań związanych z obsługą administracyjną w całym regionie EMEA, w obszarach związanych z finansami, zarządzaniem łańcuchów dostaw, wsparciem sprzedaży i zasobami ludzkimi. Jednocześnie jego celem jest scentralizowanie know-how, optymalizacja efektywności realizowanych procesów, zwiększenie konkurencyjności oraz poprawa jakości usług świadczonych dla klientów wewnętrznych i zewnętrznych.

Dlaczego Wrocław?

Olympus wybrał Wrocław z wielu miast z całej Europy, gdyż uznał, że jest to miejsce o międzynarodowym i różnorodnym charakterze, posiada bogate życie kulturalne i jest miastem młodym demograficznie. Jest ważnym ośrodkiem edukacyjnym w Polsce i posiada dużą liczbę dobrze wykształconych studentów i specjalistów o wysokich umiejętnościach językowych.

– We Wrocławiu przede wszystkim chcemy skupić się na pomocy naszym klientom. Stolica Dolnego Śląska dysponuje bardzo dobrą bazą uniwersytecką i ogromnym wsparciem na poziomie praktycznym, co dało Wrocławiowi przewagę nad innymi miastami. Zauroczyła nas także ta wrocławska atmosfera i życie kulturalne – zaznacza Tomasz Mrzygłód, dyrektor zarządzający Olympus Polska Sp. z o.o.

Siedziba nowej spółki mieści się w dogodnej lokalizacji w niedawno ukończonym biurowcu Retro Office House w centrum Wrocławia. Funkcję dyrektora zarządzającego nowego centrum usług wspólnych będzie pełnić od 1 sierpnia Agnieszka Orłowska, która wcześniej kierowała wrocławskim centrum biznesowym firmy Google. 

– Cieszymy się, że tak znana marka zdecydowała się zainwestować we Wrocławiu. To znakomita szansa rozwoju dla mieszkańców, którzy będą mieli okazję pracować w międzynarodowej korporacji. Nawiązanie współpracy z firmą Olympus umacnia naszą pozycję na inwestycyjnej mapie Polski i Europy. Zostaliśmy wybrani spośród wielu miast, a jeśli inwestor docenia także sposób współpracy z potencjalnymi partnerami, należy uznać to za ważne wyróżnienie – dodaje prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Ewa Kaucz.

300 nowych miejsc pracy

Otwarcie nowej filii Olympus w dynamicznie rozwijającej się lokalizacji do prowadzenia biznesu jaką jest Wrocław, zaowocuje utworzeniem w perspektywie średniookresowej do 300 nowych i międzynarodowych miejsc pracy. Aktualnie trwa rekrutacja w celu skompletowania nowego zespołu oddziału, a wolne miejsca czekają na pracowników w dziale finansów, zarządzania łańcuchem dostaw i wsparcia sprzedaży.

Jako pracodawca w szybko rozwijającej się branży technologii medycznych, Olympus oferuje perspektywiczne stanowiska pracy o dużym potencjale rozwoju oraz możliwość uczestniczenia już od samego początku w tworzeniu centrum usług wspólnych. Firma wspiera również rozwój pracowników w całej sieci oddziałów Olympus w regionie EMEA. Oprócz możliwości osobistego rozwoju pracownikom oferowane są konkurencyjne wynagrodzenia i pakiety świadczeń.

Na początku 2019 roku Olympus planuje zorganizować także we Wrocławiu jedną ze swoich najbardziej rozpoznawalnych imprez: Perspective Playground. Jest to interaktywna wystawa sztuki, która oferuje odwiedzającym możliwość przetestowania sprzętu fotograficznego Olympus, poznania różnych działów biznesowych firmy, a nawet zaprojektowania własnych graficznych światów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl