wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Olympus otwiera we Wrocławiu centrum usług wspólnych
Olympus inwestuje we Wrocławiu fot. Patryk Załęczny
Olympus inwestuje we Wrocławiu

Olympus, wiodący globalny producent technologii dla systemów medycznych, rozwiązań naukowych i aparatów cyfrowych, otwiera we Wrocławiu nową spółkę Olympus Business Services Europe (OBSE). Będzie pełnić rolę centrum usług wspólnych dla Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki i tym samym zapewni harmonizację procesów obsługi administracyjnej w całym regionie EMEA.

Reklama

Posiadając ponad 30 biur w regionie EMEA, firma Olympus staje przed coraz większym wyzwaniem związanym z różnorodnością procesów administracyjnych funkcjonujących w poszczególnych oddziałach. Firma podjęła decyzję o scentralizowaniu i uproszczeniu wybranych procesów, które zostaną przeniesione do centrum usług wspólnych, powstającym we Wrocławiu. 

Na terenie Polski działa już filia Olympus Polska Sp. z o.o. (OPL), która powstała ponad 20 lat temu i ma siedzibę w Warszawie. Teraz, wraz z powstaniem we Wrocławiu nowej filii OBSE, na mapie Polski pojawi się dodatkowo ważny ośrodek dla międzynarodowych operacji biznesowych firmy.

– Ta decyzja pozwoli nam zwiększyć dokładność i szybkość realizacji codziennych działań biznesowych. Jest to jeden z elementów wspierania naszej ogólnej misji sprawienia, aby życie ludzi stało się zdrowsze, bezpieczniejsze i szczęśliwsze – mówi Stefan Kaufmann, dyrektor wykonawczy w firmie Olympus Europa SE & Co. KG.

Witamy nowych wrocławian

Prezydent Rafał Dutkiewicz oficjalnie przywitał nowych partnerów biznesowych Wrocławia: – Mniej więcej połowa miejsc pracy powstających na Dolnym Śląsku kreuje się w aglomeracji wrocławskiej. Jestem dumny z tego faktu i serdecznie witam nowych wrocławian. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna.

Powstające nowe centrum usług wspólnych OBSE pomoże w standaryzacji i optymalizacji działań związanych z obsługą administracyjną w całym regionie EMEA, w obszarach związanych z finansami, zarządzaniem łańcuchów dostaw, wsparciem sprzedaży i zasobami ludzkimi. Jednocześnie jego celem jest scentralizowanie know-how, optymalizacja efektywności realizowanych procesów, zwiększenie konkurencyjności oraz poprawa jakości usług świadczonych dla klientów wewnętrznych i zewnętrznych.

Dlaczego Wrocław?

Olympus wybrał Wrocław z wielu miast z całej Europy, gdyż uznał, że jest to miejsce o międzynarodowym i różnorodnym charakterze, posiada bogate życie kulturalne i jest miastem młodym demograficznie. Jest ważnym ośrodkiem edukacyjnym w Polsce i posiada dużą liczbę dobrze wykształconych studentów i specjalistów o wysokich umiejętnościach językowych.

– We Wrocławiu przede wszystkim chcemy skupić się na pomocy naszym klientom. Stolica Dolnego Śląska dysponuje bardzo dobrą bazą uniwersytecką i ogromnym wsparciem na poziomie praktycznym, co dało Wrocławiowi przewagę nad innymi miastami. Zauroczyła nas także ta wrocławska atmosfera i życie kulturalne – zaznacza Tomasz Mrzygłód, dyrektor zarządzający Olympus Polska Sp. z o.o.

Siedziba nowej spółki mieści się w dogodnej lokalizacji w niedawno ukończonym biurowcu Retro Office House w centrum Wrocławia. Funkcję dyrektora zarządzającego nowego centrum usług wspólnych będzie pełnić od 1 sierpnia Agnieszka Orłowska, która wcześniej kierowała wrocławskim centrum biznesowym firmy Google. 

– Cieszymy się, że tak znana marka zdecydowała się zainwestować we Wrocławiu. To znakomita szansa rozwoju dla mieszkańców, którzy będą mieli okazję pracować w międzynarodowej korporacji. Nawiązanie współpracy z firmą Olympus umacnia naszą pozycję na inwestycyjnej mapie Polski i Europy. Zostaliśmy wybrani spośród wielu miast, a jeśli inwestor docenia także sposób współpracy z potencjalnymi partnerami, należy uznać to za ważne wyróżnienie – dodaje prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Ewa Kaucz.

300 nowych miejsc pracy

Otwarcie nowej filii Olympus w dynamicznie rozwijającej się lokalizacji do prowadzenia biznesu jaką jest Wrocław, zaowocuje utworzeniem w perspektywie średniookresowej do 300 nowych i międzynarodowych miejsc pracy. Aktualnie trwa rekrutacja w celu skompletowania nowego zespołu oddziału, a wolne miejsca czekają na pracowników w dziale finansów, zarządzania łańcuchem dostaw i wsparcia sprzedaży.

Jako pracodawca w szybko rozwijającej się branży technologii medycznych, Olympus oferuje perspektywiczne stanowiska pracy o dużym potencjale rozwoju oraz możliwość uczestniczenia już od samego początku w tworzeniu centrum usług wspólnych. Firma wspiera również rozwój pracowników w całej sieci oddziałów Olympus w regionie EMEA. Oprócz możliwości osobistego rozwoju pracownikom oferowane są konkurencyjne wynagrodzenia i pakiety świadczeń.

Na początku 2019 roku Olympus planuje zorganizować także we Wrocławiu jedną ze swoich najbardziej rozpoznawalnych imprez: Perspective Playground. Jest to interaktywna wystawa sztuki, która oferuje odwiedzającym możliwość przetestowania sprzętu fotograficznego Olympus, poznania różnych działów biznesowych firmy, a nawet zaprojektowania własnych graficznych światów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl