wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowy Zarząd Stowarzyszenia ITCorner i wyzwania w obliczu kryzysu
Grzegorz Rudno-Rudziński źródło: mat.prasowy
Grzegorz Rudno-Rudziński

W kwietniu 2020 r. członkowie wrocławskiego klastra technologicznego ITCorner wybrali nowy zarząd organizacji. Jego prezesem został Grzegorz Rudno-Rudziński, partner zarządzający w firmie Unity Group.

Reklama

16 kwietnia odbyło się nietypowe, jak na ponad 7-letnią historię stowarzyszenia, Walne Zgromadzenie Członków. Przeprowadzone zostało w trybie hybrydowym, łączącym głosowanie korespondencyjne oraz dyskusję online. Podczas spotkania wybrano nowy zarządu, w skład którego weszli: jako jego prezes Grzegorz Rudno-Rudziński z Unity Group oraz jako członkowie Michał Zacher z Vazco, Piotr Płóciennik z Salesberry, Przemysław Skrzek z LeanSpin oraz Rafał Pisz z QuantUp.

Poza wyborem nowego zarządu Walne Zgromadzenie Członków uchwaliło zmiany w statucie organizacji. ITCorner będzie kontynuował i wspierał ideę lokalnych działań skierowanych na wsparcie i budowę sektora IT, a dodatkowo otwiera się na członków spoza Wrocławia oraz przedstawicieli dużych firm właścicielskich z branży technologicznej.

Nowy prezes ITCorner – priorytety

– W czasie kryzysu takiego jak ten, którego skutki są trudne do przewidzenia, nawet jeżeli porównamy go z rokiem 2009, ważne jest sprawne i szybkie działanie, pomoc doraźna firmom mającym problemy z prowadzeniem biznesu, doradztwo kryzysowe oraz wsparcie całej branży. Czerpiąc inspiracje ze sposobu działania firm technologicznych chcemy, żeby obecny zarząd ITCorner działał w oparciu o zwinne metody zarządzania, wspierał koordynatorów najważniejszych obszarów biznesowych (współpraca międzynarodowa, wymiana wiedzy, sprzedaż i marketing) oraz działał na rzecz budowy platformy wymiany wiedzy, już nie tylko na poziomie Wrocławia, ale również całego kraju – mówi Grzegorz Rudno-Rudziński, prezes zarządu klastra.

Jak dodaje w ramach wrocławskich inicjatyw ITCorner nadal zamierza pogłębiać współpracę z pozostałymi organizacjami branżowymi jak ABSL i SoDA, i działać wspólnie na rzecz współpracy z wiceprezydentem Jakubem Mazurem oraz Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Plany na przyszłość

Przed klastrem wiele wyzwań związanych ze wspomnianą zmianą strategii oraz potrzebą przeniesienia większości działań do przestrzeni online. Narzędzia pracy zdalnej oraz wsparcie firm członkowskich pozwalają dostosować sposób funkcjonowania organizacji do nowych warunków.

Rafał Pisz, źródło: mat. prasowy

– Przykładem niech będzie ostatni wybór nowego zarządu. Przy olbrzymim wsparciu wrocławskiej kancelarii SDZ Legal udało nam się go przeprowadzić zdalnie, z zachowaniem wymogów prawnych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników – wyjaśnia Rafał Pisz, członek zarządu, CEO QuantUp. – Ale kwestie formalne to nie jedyny aspekt działań ITCorner przeniesiony do przestrzeni online. Również nasze regularne, tematyczne śniadania biznesowe, spotkania członków czy meetupy tam się teraz odbywają, dając nowy bodziec do rozwoju ogólnokrajowego, bo pojęcie razem zyskało właśnie nowy wymiar - dodaje Pisz.

Zgodnie z maksymą „myśl globalnie, działaj lokalnie”, przedstawiciele nowo wybranego zarządu, koordynatorzy obszarów biznesowych oraz wrocławscy członkowie deklarują dalszą pracę na rzecz lokalnego środowiska IT, w miarę możliwości pomoc przedstawicielom innych branży dotkniętych kryzysem (np. doradztwo w tym, jak szybko i skutecznie digitalizować swój biznes), a także współpracę z wrocławskimi uczelniami.

źródło: mat. prasowy

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl