wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowy Targ już z kamieniem węgielnym. Otwarcie w połowie 2019 r.

Bartosz Moch,
Tak będzie wyglądał biurowiec Nowy Targ wiz. Skanska S.A.
Tak będzie wyglądał biurowiec Nowy Targ

W pierwszy dzień wiosny w Muzeum Architektury Wrocławia odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod najnowszą inwestycję biurową Skanska – Nowy Targ przy pl. Nowy Targ. Otwarcie gmachu zaplanowano na sierpień 2019 r.

Reklama

Do tuby, która znajdzie się w fundamentach biurowca, oprócz podpisanego aktu erekcyjnego dołączono również kartki z imionami oraz życzeniami od uczestników spotkania. Następnie Skanska wmurowała kamień węgielny pod swój szósty projekt biurowy we Wrocławiu. Nowy Targ, położony przy ul. Św. Katarzyny w samym centrum miasta, zostanie oddany do użytku w III kwartale 2019 roku. Gmach powstaje w miejscu, gdzie przez lata stały wybudowane w czasach PRL-u biurowce: Navicentrum i Naviga.

– We Wrocławiu w ciągu dekady oddaliśmy do użytku pięć ważnych lokalizacji biurowych na mapie miasta, o łącznej powierzchni najmu ponad 120 tys. mkw. Nowy Targ jest jednak projektem szczególnym, położonym w prestiżowej lokalizacji, w sąsiedztwie Placu Dominikańskiego i Starego Miasta – mówił Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki biurowej Skanska.

– Bardzo się cieszę, że w reprezentatywnym miejscu w centrum Wrocławia stanie tak interesujący i nowoczesny obiekt. Wierzę, że będzie to kolejny funkcjonalny biurowiec, który stanie się nową ikoną naszego miasta – dodał Jacek Barski, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Akt erekcyjny podpisali (od lewej) Jacek Barski, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju, Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki biurowej Skanska, Zbigniew Maćków, architekt Nowego Targu oraz Agnieszka Tarnawa, dyrektor obszaru Wrocław Skanska S.A., fot. Bartosz Moch

Nowy Targ dla pracowników i wszystkich mieszkańców

Nowy Targ ma charakteryzować się uniwersalną betonowo-aluminiową fasadą oraz innowacyjnymi rozwiązaniami wewnątrz budynku, m.in. systemem belek chłodzących oraz inteligentnym parkingiem, na który pracownicy dostaną się – podobnie jak do samego gmachu – za pomocą specjalnego kodu QR. Nowa inwestycja ma w sumie dostarczy blisko 22 tys. mkw. powierzchni biurowej, gdzie docelowo może pracować nawet 2,5 tys. specjalistów.

Nazwa nowej inwestycji firmy Skanska – Nowy Targ, to nawiązanie do placu, przy którym powstaje, i który dawniej pełnił funkcję miejsca handlowego. Budynek został zaprojektowany tak, aby mogli korzystać z niego nie tylko pracownicy, ale także przechodnie. Na parterze powstaną otwarte na miasto kawiarnie i butikowe lokale usługowe, a także charakterystyczna dwukondygnacyjna restauracja z antresolą oraz trzy wewnętrzne, zielone patia.

Wizualizacja: Skanska S.A.

Na ostatnich piętrach siedmiokondygnacyjnego budynku znajdą się tarasy z widokiem na panoramę miasta. Przy ulicy inwestor zaplanował nowe drzewa i miejsca zieleni z ławkami dla przechodniów oraz drogę rowerową wzdłuż ulicy św. Katarzyny.

Skanska na swoją najnowszą inwestycję we Wrocławiu wyłoży 200 mln zł. Zostanie on oddany do użytku w połowie 2019 r.

– Po raz pierwszy tak duży gabaryt stanie w ścisłym centru miasta. Ten aspekt miał decydujący wpływ przy jego projektowaniu. Chcemy, by ten gmach dobrze służył wszystkim mieszkańcom Wrocławia i poniekąd pozwolił przywrócić namiastkę handlu ulicznego w mieście – podkreślił Zbigniew Maćków, architekt biurowca Nowy Targ.

Więcej wizualizacji oraz informacje o początku budowy Nowego Targu znajdziecie tutaj.

Wizualizacja: Skanska S.A.

Nowy Targ - fakty i liczby:

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl