wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowa inwestycja za 100 mln zł i 100 miejsc pracy

Jarek Ratajczak,
zdjęcie ilustracyjne źródło: www.trans.eu/pl
zdjęcie ilustracyjne

Spółka Logintrans, specjalizująca się w transporcie i spedycji, chce wybudować nowoczesne centrum technologiczno-biurowe we Wrocławiu. Firma stara się, by inwestycja objęta została Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „Invets-Park”. Uchwałę w sprawie rozszerzenia strefy przyjęli miejscy radni na sesji 18 maja 2017 r.

Reklama

Logintrans zajmuje się transportem i spedycją. Spółka specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach pozwalających zoptymalizować procesy i ograniczyć koszty w szeroko rozumianym sektorze transportu drogowego. Firma ma swoje odziały w kilku lokalizacjach i budowa nowego zakładu stała się konieczna.

Centrum technologiczne Logintrans przy ul. Avicenny

Spółka chce we Wrocławiu, przy ul. Avicenny, wybudować nowoczesne centrum technologiczno-biurowe, o powierzchni ok 20 tys. mkw., które zapewni warunki do dalszego rozwoju działalności w obszarze e–gospodarki i technologii cyfrowych (w tym przede wszystkim do dalszego rozwoju platformy Trans.eu).

– W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie ok. 100 osób. Na inwestycję firma chce przeznaczyć 100 mln zł – mówił na sesji Rady Miejskiej Dariusz Ostrowski, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, przedstawiając wniosek o rozszerzenie WSSE. 

Działalność w specjalnej strefie ekonomicznej

Przedstawiciele firmy podkreślają, że końcowa wartość wydatków inwestycyjnych, które poniesie spółka oraz poziom wzrostu zatrudnienia będą uzależnione od zakresu uzyskanej pomocy publicznej. Dlatego firma stara się, by inwestycja objęta została Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „Invets-Park”. Dzięki działalności w strefie firma może być zwolniona z podatku CIT.

Logintrans w 45 krajach 

Logintrans Sp. z o.o. została założona w 2003 r. przez grupę polskich przedsiębiorców. Spółka jest zarówno w zakresie struktury kapitału oraz finansowania – podmiotem w 100% krajowym (100% udział polskich osób fizycznych). Aktualnie spółka zatrudnia ok. 250 osób, a w skład Grupy Logintrans wchodzi 10 zagranicznych spółek – córek, które działają w 45 państwach Europy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl