wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Novotel Wrocław City po modernizacji. Inwestycja za 10 mln zł
Novotel Wrocław City źródło: inwestor
Novotel Wrocław City

Odnowiono Novotel Wrocław City, jeden z najbardziej znanych hoteli w stolicy Dolnego Śląska, który jeszcze w tym roku ma zyskać 4 gwiazdki. 45 lat temu, to był najnowocześniejszy hotel w mieście. Chętnie wybierany przez filmowców, zagrał w serialach i kinowych szlagierach w czasach PRL.

Reklama

Modernizacja hotelu przy ul. Wyścigowej zajęła 2 lata. W sumie odnowiono 145 pokoi. Wyremontowano także – recepcję, lobby i restaurację. W ofercie hotelu pojawił się także fitness room. Wartość inwestycji wyniosła 10 mln złotych.

– Podjęliśmy działania mające na celu sprostanie oczekiwaniom gości, którzy wybierają nasz hotel na pobyt biznesowy czy aby wypocząć z rodziną. Nasze starania są ukierunkowane na podwyższenie standardu hotelu do 4 gwiazdek jeszcze w tym roku – podkreśla Ilona Porwoł, dyr. Novotel Wrocław City.

Pokoje N’Room i zaplecze konferencyjne

Wszystkie pokoje Novotel Wrocław City zostały zmodernizowane zgodnie z najnowszym konceptem N’Room. Po rewitalizacji do dyspozycji gości oddano 126 klimatyzowanych pokoi typu Superior, 10 pokoi Executive oraz komfortowy, 50-metrowy apartament. Z myślą o rodzicach podróżujących z dziećmi hotel przygotował również 4 studia rodzinne – każde złożone z dwóch pokoi.

Źródło: inwestor

Novotel Wrocław City dysponuje pięcioma zmodernizowanymi salami konferencyjnymi, o maksymalnym rozmiarze 295 mkw. Hotel jest doskonałym miejscem na spotkanie dla prawie 300 osób.

Wizytówka hotelu

Prace modernizacyjne objęły także wymianę elewacji budynku oraz remont hotelowych korytarzy. W całym obiekcie pojawiło się energooszczędne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. Za projekt lobby odpowiada łódzka pracownia EC-5 ARCHITEKCI.

Breakfast room, źródło: inwestor

Przedstawiciele Hotelu podkreślają, że ich wizytówką jest restauracja Novo Square. Otwarta zarówno na gości hotelowych, jak i mieszkańców Wrocławia.

45 lat historii – hotel filmowy

Lata 1975-1979, – Nowo wybudowany Novotel jest oznaką wzrastającego ruchu turystycznego. Do Wrocławia przyciąga gości bogactwo zabytków przeszłości, bujne życie kulturalne i naukowe, bliskość górskich szczytów Karkonoszy i renomowanych uzdrowisk Ziemi Kłodzkiej – pisał w 1979 r. Ignacy Rutkiewicz w książce pt. „Wrocław wczoraj i dziś”, źródło: fotopolska.eu. 

Novotel wybudowano w 1975 r. i był wtedy najnowocześniejszym hotelem we Wrocławiu. Jako jedyny w mieście posiadał basen. To miejsce, które na stałe wpisało się w historię Wrocławia i polskiej kinematografii, dlatego jest nazywany hotelem filmowym.

Tutaj kręcony był „Wielki Szu” Sylwestra Chęcińskiego, jeden z największych kinowych przebojów w PRL-u. Poza tym nagrywane były tu sceny kultowych seriali lat 80., jak np. „Zmiennicy” czy „07 zgłoś się”.

Novotel

Novotel posiada ponad 530 hoteli w 60 krajach. Należy do grupy Accor, światowego lidera w dziedzinie obsługi podróżnych w ponad 5 tys. hoteli, resortów i rezydencji, jak również w ponad 10 tys. ekskluzywnych prywatnych rezydencji na całym świecie.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl