wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Jest fabryka Nestle – zatrudnią 400 osób

fot. inwestor

W Nowej Wsi Wrocławskiej oficjalnie rozpoczęła swoją działalność fabryka karmy dla zwierząt Nestlé PURINA PetCare. Oprócz fabryki powstało także centrum dystrybucyjne. W nowym zakładzie produkcyjnym zatrudnienie znalazło już ponad 250 osób, jednak Jeszcze w tym roku zatrudnionych zostanie dodatkowe 150 osób.

Reklama

Do tej pory Nestlé zainwestowało w nową fabrykę 300 mln zł. Jeszcze w tym roku firma planuje zainwestować tu kolejne 153 mln zł i dwukrotnie zwiększyć wyjściową wydajność produkcyjną obiektu. Łączna kwota planowanych inwestycji do końca 2015 roku to ponad 450 mln zł. W początkowym etapie działania w polskiej fabryce powstawać będzie głównie karma dla kotów pod marką Felix, w większości przeznaczona na rynek lokalny, niemiecki oraz do krajów Europy Centralnej.

- Inwestycja w Polsce i Europie Centralnej ma strategiczne znaczenie dla naszego biznesu ze względu na ogromny potencjał wzrostu – mówi Bernard Meunier, szef Nestlé PURINA PetCare na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną.- Budowa nowej fabryki jest dowodem na to, że chcemy pogłębiać relacje z naszymi lokalnymi klientami, a także docierać do milionów czworonogów i ich właścicieli w regionie.

Wciąż trwa rekrutacja nowych pracowników. Na pracę w nowej fabryce mają szansę nie tylko operatorzy maszyn, kierowcy wózków widłowych oraz pracownicy produkcji, ale również osoby młode i bez doświadczenia zawodowego.

- Oferujemy zatrudnianie i stwarzamy możliwości zdobycia doświadczenia dla ludzi młodych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy - twierdzi José Ignacio Lopezmalo Perezcarpy, Dyrektor Nestlé Polska S.A., Oddział PURINA w Nowej Wsi Wrocławskiej. – Nasz zakład uczestniczy w Europejskiej Inicjatywie Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth. Oznacza to stwarzanie miejsc pracy dla osób bez doświadczenia zawodowego oraz organizację profesjonalnego systemu staży i praktyk zawodowych .Jak deklarują władze koncernu aż 90 proc. składników karmy produkowanej w fabryce będzie pochodzić od polskich dostawców, co ma przełożyć się na wspieranie lokalnego zatrudnienia.

- Poprzez nasze inwestycje stajemy się częścią lokalnej społeczności i tak też postrzegamy naszą rolę – uważa Simon Smith, Prezes Nestlé Polska S.A. - Tworzymy nowe miejsca pracy. Kupujemy surowce od lokalnych dostawców, a także budujemy trwałe, wieloletnie relacje. Istotą naszej filozofii prowadzenia odpowiedzialnego biznesu jest „Tworzenie Wspólnej Wartości”, a więc przynoszenie korzyści równocześnie inwestorom i społecznościom, w których działamy.  

Nowa fabryka jest pierwszym zakładem Nestlé w Polsce produkującym karmę dla zwierząt domowych oraz trzecią tego typu inwestycją Nestlé PURINA PetCare w Europie Centralnej. Powierzchnia produkcyjna zakładu w Nowej Wsi Wrocławskiej to łącznie 135 tys. m kw., z czego 4 tys. m kw. zostało przeznaczone na biura.

Umowę kupna gruntu pod budowę fabryki Nestlé PURINA PetCare i centrum dystrybucyjnego karmy dla zwierząt domowych w Nowej Wsi Wrocławskiej, Nestlé podpisało w grudniu 2013 roku. Docelowo na działce o powierzchni 14,6 ha koncern zakłada 6-etapową inwestycję. Proces realizacji całego obiektu planowany jest na najbliższe 10 lat. Inwestycja jest realizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa według wytycznych certyfikatu LEED.

Zobacz program pomocy dla inwestorów >>

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl