wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nagrody Dolnośląskie Gryfy 2016 rozdane
Dolnośląskie Gryfy 2016 Fot. Maciej Stolarczyk
Dolnośląskie Gryfy 2016

Zieta Prozessdesign Sp. z o.o. oraz Nawitel Sp. z o.o. Sp.k. to wrocławscy zdobywcy tegorocznych Gryfów Gospodarczych.

Reklama

W finale XIII edycji konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”  znalazły się w sumie dwadzieścia cztery firmy i samorządy, spośród blisko 150 zgłoszonych do rywalizacji. W  tym roku wyłoniono laureatów w 8 kategoriach konkursowych. Były dwie zupełnie nowe: Nagroda dla Ambasadora Dolnego Śląska i Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego. Właśnie w tej drugiej kategorii zwycięzcą została wrocławska firma Zieta Prozessdesign Sp. z o.o., która została doceniona za wdrażanie w swojej działalności najnowocześniejszych technologii z obszaru digitalizacji, dzięki czemu stała się bardziej konkurencyjna. 

Z kolei Nawitel Sp.z o.o. Sp.k. otrzymał nagrodę za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw. W tej kategorii oceniany był nie tylko sam pomysł na biznes, ale również jego wyjątkowość oraz zrealizowane i planowane kroki służące podnoszeniu konkurencyjności.

Fot. Maciej Stolarczyk

Pozostałymi zwycięzcami tegorocznego konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” zostali   Zakłady Ceramiczne Bolesławiec Sp. z o.o. jako Ambasador Dolnego Śląska, Uzdrowisko Kłodzkie SA – Grupa PGU, które zostało wyróżnione za Dolnośląski Produkt Roku, Śnieżka Invest Sp. z o.o. nagrodzona za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju Dolnego Śląska, Pasol – Paco Sp. z o.o. doceniona za społeczną odpowiedzialność firmy oraz Sitech Sp. z o.o., który otrzymał Dolnośląskiego Gryfa za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych  przedsiębiorstw.  Natomiast nagrodę dla samorządu za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem zdobyła Gmina Miejska Bolesławiec.

Wśród nominowanych do nagrody znalazło się jeszcze kilka innych wrocławskich przedsiębiorstw m.in. Innovative Services Adam Stachowski, PGF Urtica Sp. z o.o., Dash Dot Creations Sp. z o.o. Sp. K., Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o., Kendromed Sp. z o.o.  oraz Nestmedic  Sp. z o.o.. Natomiast szansę na nagrodę dla samorządów miał Powiat Wrocławski.

Konkurs „Dolnośląski Gryf- Nagroda Gospodarcza” jest organizowany przez Zachodnią Izbę Gospodarczą, Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, na którym ogłoszono wszystkich laureatów 13. edycji, odbyło się podczas Wielkiej Gali Biznesu 17 października 2016 r. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl