wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

W miejscu targowiska „Zielińskiego” powstanie gmach sądu apelacyjnego

Bartosz Moch, Piotr Bera,
Wizualizacja gmachu sądu apelacyjnego we Wrocławiu archiwum
Wizualizacja gmachu sądu apelacyjnego we Wrocławiu

Wybrano wykonawcę nowego budynku sądu apelacyjnego we Wrocławiu, który powstanie przy zbiegu ulic Piłsudskiego i Zielińskiego na terenie dawnego targowiska. Koszt inwestycji to 73,7 mln zł.

Nowy budynek sądu – zgodnie z planami – miał powstać do 2017 r. W 2014 r. działkę, na której przez wiele lat funkcjonowało dobrze znane targowisko, Urząd Miejski przekazał Ministerstwu Sprawiedliwości. Powstał projekt gmachu, wykonany przez katowickie biuro projektowe Czora&Czora.

Na terenie dawnego targowiska przy ul. Zielińskiego powstanie sześciokondygnacyjny budynek z parkingiem i nowymi chodnikami wraz z oświetleniem, które zostaną włączone do ul. Kolejowej, Zielińskiego i Piłsudskiego. Ponadto, wykonawca zbuduje zbiornik retencyjny, instalację teletechniczną oraz przebuduje sieć ciepłowniczą.

Wizualizacja Fot. archiwum
Wizualizacja

Kubatura budynku to ponad 33 tys. metrów sześciennych. Projekt zakłada, że powierzchnia użytkowa wyniesie prawie 6 tys. mkw. Powierzchnia całego terenu inwestycji to 10 tys. mkw. Na realizację zamówienia wykonawca ma 38 miesięcy od momentu podpisania umowy. A jest nim spółka Mirbud, która zaproponowała, że wybuduje gmach za 73 mln zł.

W przetargu złożono jeszcze trzy oferty na kwoty: 94,3 mln zł (Budimex), 88,1 mln zł (Strabag) oraz 83 mln zł (konsorcjum Warbud S.A. i ZAZ sp. z o.o.).

W nowym budynku sądu apelacyjnego znajdą się sale rozpraw, w tym do rozpraw niejawnych, archiwum zakładowe, sale konferencyjne, biuro obsługi interesanta oraz pomieszczenia biurowe.

Do 2013 r. w tym miejscu działało popularne wśród mieszkańców targowisko, które później przeniesiono do Pasażu Zielińskiego, zlokalizowanego przy ul. Swobodnej. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl