wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Młyn Maria z gotowymi mieszkaniami
Młyn Maria po rewitalizacji źródło: inwestor
Młyn Maria po rewitalizacji

Trwa rewitalizacja Młyna Maria. Inwestor zdradził kolejne szczegóły inwestycji. Będę tam lokale z obligatoryjnym wykończeniem w standardzie „do zamieszkania”.

Reklama

Młyn Maria to kompleks zabytkowych budynków, położony na dwóch odrzańskich wyspach: Piasek i Młyńskiej. Gruntowna rewitalizacja obiektu trwa od kwietnia 2018 r.

marzec 2019 r. fot. Bartosz Moch

– Przeanalizowaliśmy potrzeby potencjalnych nabywców i problemy, z jakimi się borykają przed przeprowadzką do nowego mieszkania. I tak powstała nasza kompleksowa oferta, mieszkanie wykończone w standardzie „do zamieszkania” – mówi Piotr Jaśkowski, członek zarządu firmy REALCO, inwestora i dewelopera Młyna Maria we Wrocławiu i dodaje, że z chwilą nabycia mieszkania klienci nie muszą się martwić czasochłonnym poszukiwaniem materiałów wykończeniowych, ich dostawą, malejącą czy odległymi terminami współpracy z podwykonawcami.

marzec 2019 r. fot. Bartosz Moch

– Idąc dalej, klienci wiedzą, że nie tylko ich lokal zostanie wykończony; lokale sąsiadów również będą oddane do użytku jako wykończone. Oznacza to, że mieszkańcy Młyna Maria mają gwarancję spokoju i czystości, nie będą mieszkać na placu budowy przez kolejne 2-3 lata, bo tyle zwykle zajmuje urządzenie lokali w nowo wybudowanym budynku – zaznacza Piotr Jaśkowski.

wizualizacja, źródło: inwestor

W ofercie znajduje się 121 lokali mieszkalnych i 14 usługowych. Przekazanie klientom wykończonych lokali zaplanowano na wiosnę 2021.

wizualizacja, źródło: inwestor

Młyn Maria – jedyny obiekt postindustrialnym w tej części miasta

Lata 1905-1925, Młyn Maria, źródło: fotopolska.eu

Historia Młyna Maria na wyspach Piasek i Młyńskiej sięga XII wieku. Teraz, to ostatni młyn spośród wielu, które niegdyś znajdowały się na wyspach odrzańskich.

Młyn Maria, kwiecień 2018 r., źródło: inwestor

– Działania związane z jego reanimacją wykona firma, posiadająca doświadczenie w pracy nad zabytkową materią. W trakcie rewitalizacji zostanie zachowany przemysłowy klimat budynku wraz z charakterystycznymi dla niego detalami architektonicznymi oraz układem, obejmującym młyńskie kanały i łączniki – zapowiada inwestor.

Młyn Maria, kwiecień 2018 r., źródło: inwestor

Inwestor podkreśla, że Młyn Maria stanie się jedynym budynkiem mieszkalnym stojącym na wodzie, z którego okien rozciągać się będą widoki na m.in. Stare Miasto, Odrę, Ostrów Tumski, Wyspę Słodową i Bulwar Wyszyńskiego.

Czytaj także: Remontują Młyn Maria. Zobacz, co znaleziono w Odrze [ZDJĘCIA]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl