www.wroclaw.pl

  Mikroapartamenty przy lotnisku prawie gotowe [ZDJĘCIA]

  Inwestycja ruszyła w 2018 r. – teraz widać już efekty. Niedaleko wrocławskiego lotniska, przy ul. Zarembowicza, powstaje osiedle mikroapartametów Minimax.

  Minimaxy przy ul. Zarembowicza Fot. źródło: inwestor
  Minimaxy przy ul. Zarembowicza

  W czterech, czteropiętrowych budynkach przy ul. Zarembowicza powstaną łącznie 264 małe mieszkania tzw. minimaxy z przeznaczeniem do wynajęcia na krótki lub długi okres. Na osiedlu, które powstaje tuż obok wrocławskiego lotniska, będą również restauracje, kawiarnie i punkty usługowe.

  Minimaxy przy ul. Zarembowicza, źródło: inwestor

  Kończy się budowa dwóch, z planowanych czterech bloków. W czteropiętrowych budynkach znalazło się 128 mikroapartamentów jednopoziomowych i dwupoziomowych (z antresolą). Będzie je wyróżniała ponadprzeciętna wysokość – 4 metry. Wszystkie mają balkony.

  Minimaxy, wizualizacja, źródło: inwestor

  Ich powierzchnia całkowita to 24 mkw. Na takim metrażu jest miejsce na łazienkę, przedpokój i pokój dzienny z aneksem kuchennym. Antresola daje dodatkową przestrzeń na biuro lub na sypialnię. W budynkach są lokale usługowe, a przed nimi miejsca postojowe.

  – Blisko stąd do autostrady i do lotniska, dlatego spodziewamy się, że z Minimaxów skorzystają przede wszystkim pracownicy przyjeżdżający do Wrocławia na kontrakty oraz przedsiębiorcy – mówi Krzysztof Jabłoński, doradca inwestora Minimaxów, prezes biura Iglica Nieruchomości, zajmującego się komercjalizacją obiektu.

  Minimaxy przy ul. Zarembowicza, źródło: inwestor

  Inwestycja w mikroapartamenty na wynajem

  Niedaleko Minimaxów znajduje się m.in. Wrocławski Park Przemysłowy i Wyższa Szkoła Bankowa. Krzysztof Jabłoński przewiduje, że inwestorzy nie będą mieli problemów ze znalezieniem najemców. A ci zgłaszają duży popyt na mikroapartamenty, co pokazują wyniki sprzedaży:

  – Są bardzo dobre. Przed końcem budowy wszystkie lokale mają właścicieli. Minimaxy kupują inwestorzy prywatni albo firmy z myślą o swoich pracownikach. Wśród nabywców są także osoby z zagranicy: ze Szwecji, Irlandii, z Miami w USA i z Anglii – wylicza.

  Minimaxy przy ul. Zarembowicza, źródło: inwestor

  Po odebraniu kluczy, co nastąpi do końca marca, inwestorzy dysponują lokalem w dowolny sposób. Mogą samodzielnie poszukać najemców, albo skorzystać z usług operatora z 10-letnim doświadczeniem. Właściciel może także zamieszkać w mikroapartamencie. – Niczego nie narzucamy. Nabywcy mają pełną swobodę, mogą korzystać z lokalu we własnym zakresie – zapewnia Krzysztof Jabłoński.

  Minimaxy przy ul. Zarembowicza, źródło: inwestor

  Budowa pierwszego etapu Minimaxów rozpoczęła się nieco ponad rok temu. Generalnym wykonawcą jest przedsiębiorstwo Alfa-Dach, obecne na polskim rynku budowlanym od 25 lat.

  Czytaj także: