wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocław sprzedaje atrakcyjne mieszkania i lokale [MAPA]

Jarek Ratajczak,
Wrocław UM Wrocławia
Wrocław

W samym centrum miasta, tuż obok ratusza lub w innych atrakcyjnych lokalizacjach można kupić od gminy Wrocław mieszkania lub lokale użytkowe. Prezentujemy lokale, które miasto zamierza sprzedać. Poniżej kliknij interaktywną mapę.

Reklama

interaktywna mapa opracowana przez Wydział Nabywania i Sprzedaży Nieruchomości

Zasady sprzedaży lokali mieszkalnych i użytkowych gminy Wrocław

Jak znaleźć ofertę?

Pierwszy krok to znalezienie interesującej nas nieruchomości. Najszybciej możemy znaleźć ją w internecie, na stronie Giełdy Nieruchomości, którą prowadzi Wydział Nabywania i Sprzedaży Nieruchomości (w zakładce: 'lokale' znajdziemy lokale mieszkalne i użytkowe; w zakładce: 'nieruchomości' znajdziemy nieruchomości gruntowe, budynki, kamienice, inne obiekty budowlane)

Sprzedaż w trybie przetargowym

Sprzedaż wolnych lokali mieszkalnych i użytkowych odbywa się w trybie przetargowym na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 i 2260, z 2017 r. poz. 624 i 820) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1490).

Gmina Wrocław sporządza i podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży. Wykaz ten zostaje wywieszony na okres 21 dni w siedzibie Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz na stronie BIP: Przetargi, oferty miasta/Informacja o wykazach nieruchomości. Następnie - jednak nie wcześniej niż po upływie wymaganych ustawowo terminów - gmina podaje do publicznej wiadomości ogłoszenie o przetargu.

Ogłoszenie o przetargu zostaje wywieszone na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego Wrocławia przy ul. G. Zapolskiej 4 oraz zamieszczone na stronie BIP.

Zasady sprzedaży lokali w trybie przetargowym:

Dodatkowych informacji o lokalach udzielają pracownicy Biura Sprzedaży Lokali:

Jak uczestniczyć w przetargu?

Aby uczestniczyć w przetargu należy wpłacić wadium (w wysokości podanej w ogłoszeniu), uwaga: datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego gminy. Konto do wpłat wadium na przetarg: Gmina Wrocław, pl. Nowy Targ 1-8, 50-141 Wrocław - nr 36 1020 5226 0000 6302 0417 7655.

Źródło: Wydział Nabywania i Sprzedaży Nieruchomości UM Wrocławia

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl