wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Miasto wyremontuje 35 kamienic i podwórka
zdjęcie ilustracyjne wroclaw.pl
zdjęcie ilustracyjne

W 2019 roku spółka miejska Wrocławskie Mieszkania, która zarządza nieruchomościami planuje przeprowadzenie termomodernizacji i podłączenia do sieci cieplnej 35 kamienic na Przedmieściu Oławskim, Psim Polu i Brochowie. Wyremontowane zostaną także podwórka na Przedmieściu Oławskim, Ołbinie i Kleczkowie.

Reklama

Na ten cel miasto planuje przeznaczyć 12,5 mln zł. Dla części z planowanych inwestycji zostało już przeprowadzone postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej.

– W ramach termomodernizacji zostaną wymienione m.in. węglowe źródła ciepła na centralne ogrzewania z sieci ciepłowniczej lub ogrzewanie gazowe. W 21 budynkach wymagających remontu zostaną docieplone ściany zewnętrzne, dach oraz wymieniona stolarka okienna – wylicza Katarzyna Galewska, specjalista ds. marketingu i kontaktów z mediami w spółce Wrocławskie Mieszkania.

Lista remontowanych kamienic:

 • Brzeska 25 A
 • Chińska 2 B, 2 C, 3 A, 14 A, 14 B
 • Chudoby 9
 • Komuny Paryskiej 82, 84, 84 oficyna
 • Kościuszki 180, 182 oficyna, 184 oficyna, 186 oficyna
 • Krzywoustego 297, 298, 299, 300
 • Obornicka 59, 61, 75
 • Prądzyńskiego 3, 20, 20 A, 24, 39
 • Traugutta 80 A, 81 oficyna, 133 oficyna, 135 oficyna, 137 oficyna
 • Więckowskiego 4, 5, 20, 21

ul. Smoluchowskiego, źródło: Wrocławskie Mieszkania 

Rewitalizacja podwórek

Spółka przystąpi do rewitalizacji dwóch wnętrz podwórzowych na Przedmieściu Oławskim (kwartał Traugutta, Komuny Paryskiej, Prądzyńskiego oraz Świstackiego, Więckowskiego, Kościuszki, Brzeskiej we Wrocławiu). Obie inwestycje zostaną zrealizowane przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Również przy wsparciu środków unijnych w przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie remontu 4 kamienic (przy ul. Komuny Paryskiej 94a, Prądzyńskiego 30, Prądzyńskiego 35, Kościuszki 175), które zostały podłączone do sieci cieplnej w 2016 r.

– W ramach programu zagospodarowania wnętrz międzyblokowych i placów zabaw planujemy rozpoczęcie I etapu inwestycji zagospodarowania wnętrza podwórzowego w kwartale ulic: Krzywoustego, Grudziądzkiej oraz opracowanie projektu zagospodarowanie wnętrza Jaracza, Wyszyńskiego, Nowowiejskiej, Orzeszkowej wraz z realizacją I etapu prac. W tej sprawie odbywały się konsultacje społeczne i koncepcja została przyjęta przez mieszkańców – dodaje Katarzyna Galewska.

Projekt jest realizowany ze środków WBO – oświetlenie wnętrza oraz Programu Inicjatyw Rad Osiedli. Również z tego programu zostaną sfinansowane remonty przestrzeni międzyblokowej na Hubach, wnętrza podwórzowego pomiędzy ulicami: Kraszewskiego, Zegadłowicza, Kleczkowską i Struga oraz placu zabaw we wnętrzu podwórzowym Sienkiewicza, Minkowskiego, Grunwaldzkiej i Piastowskiej.

Na realizację zadań inwestycyjnych realizowanych przez Wrocławskie Mieszkania, gmina wyda prawie 35 mln zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl