wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Miasto chce ożywić plac Nowy Targ
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Miasto ogłosiło konkurs na organizatora strefy rekreacyjno-gastronomicznej na placu Nowy Targ. Głównym elementem ma być instalacja przestrzenna z roślinnością oraz miejscami do wypoczynku i food truckami. Organizowane mają też tam być kulturalno-artystyczne wydarzenia.

Reklama

Ożywić plac Nowy Targ, stworzyć tam strefę spotkań i wypoczynku oraz miejsce, gdzie można dobrze zjeść – to główny cel ogłoszonego przez miasto konkursu. Przy czym gastronomia oparta ma być przynajmniej na dwóch gastrowozach, tj. food truckach lub wózkach rowerowych. Do zagospodarowania przeznaczona została przestrzeń po wschodniej stronie placu.

– Chcemy, by plac Nowy Targ zaczął na nowo tętnić życiem. Dlatego też zależy nam, by powstała tam instalacja zielona. Dzięki temu będzie więcej zieleni i więcej cienia. Dodatkowo organizator strefy będzie zobowiązany, by zorganizować w ciągu roku minimum cztery wydarzenia, np. jarmarki, warsztaty kulinarne, zloty food trucków itp. – mówi Tomasz Myszko–Wolski z Biura Prasowego magistratu.

Lokalizacja strefy rekreacyjno-gastronomicznej na pl. Nowy Targ we Wrocławiu, źródło: UM

Organizator strefy rekreacyjno-gastronomicznej na placu Nowy Targ wybrany zostanie na trzy lata. Przy wyborze oferty miasto weźmie pod uwagę przede wszystkim: atrakcyjność i funkcjonalność zagospodarowania strefy, aranżację instalacji przestrzennej z elementami roślinnymi, doświadczenie oraz planowane formy promocji i wydarzeń.

– Mamy nadzieję, że już w lipcu podpiszemy umowę z organizatorem strefy. Wtedy będzie mógł on już od razu przystąpić do realizacji zadań. Dlatego niewykluczone, że w sierpniu zaprosimy wrocławian i turystów na odnowiony plac Nowy Targ. Oczywiście, w związku z trwającym stanem epidemicznym, do czasu jego zakończenia, działalność nowej strefy będzie mogła odbywać się wyłącznie z uwzględnieniem obowiązującego reżimu sanitarnego – dodaje Tomasz Myszko–Wolski.

Oferty konkursowe należy składać do Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia przy ul. Świdnickiej do 17 czerwca 2020 r. Rozpatrzone zostaną one do 26 czerwca 2020 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl