wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Budowa  fabryki baterii elektrycznych w Jaworze źródło: inwestor
Budowa fabryki baterii elektrycznych w Jaworze

Mercedes-Benz Cars buduje fabrykę baterii elektrycznych w Jaworze. Zaledwie po 6 miesiącach od ogłoszenia decyzji o inwestycji, ustawiono pierwsze elementy konstrukcyjne pod halę produkcyjno-montażową. Jej wartość wyniesie ok. 100 mln euro. Zakład zatrudni ponad 300 osób. Seryjna produkcja akumulatorów ruszy w 2020 r.

Reklama

Fabryka baterii w Jaworze jest drugą inwestycją Mercedes-Benz Cars w Jaworze. Pierwsza, to zakład silników do pojazdów konwencjonalnych. Niemcy, w zakład silników zainwestują ok. 500 mln euro i stworzą 500 nowych miejsc pracy.

Czerwiec 2019 r., budowa fabryki baterii elektrycznych w Jaworze, źródło: inwestor

Teraz koncern zapowiada, że wprowadza do Polski kolejną technologię przyszłości. Podczas montażu baterii, będą wykorzystywane najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i podobnie jak fabryka silników, nowo powstający zakład będzie zaopatrywany w energię odnawialną. Seryjna produkcja baterii do pojazdów z rodziny EQ (Electric Intelligence) rozpocznie się na początku kolejnej dekady. Wartość inwestycji wyniesie ok. 100 mln euro. Zakład zatrudni ponad 300 osób. O tej inwestycji informowaliśmy w styczniu 2019 r.

Mercedes-Benz będzie jeździł na bateriach z Jawora

Grupa Daimler AG wpisuje zrównoważony rozwój w swą strategię biznesową. Jednym z jej elementów jest produkcja pojazdów niskoemisyjnych. Do 2022 r. firma planuje elektryfikację całego portfolio Mercedesa proponując klientom różne wersje pojazdów z napędem elektrycznym w każdym segmencie. Baterie do tych aut będą produkowane m.in. w nowo powstającej fabryce w Jaworze, która wejdzie w skład globalnej sieci produkcji baterii elektrycznych. Zakład w Jaworze planuje produkcję ok. 100 tys. sztuk baterii rocznie.

Czerwiec 2019 r., budowa fabryki baterii elektrycznych w Jaworze, źródło: inwestor

Dolny Śląsk w światowej sieci produkcji Mercedesa

Daimler inwestuje ponad miliard euro w globalną sieć produkcji baterii Mercedes-Benz Cars. Obecnie, z fabryką w Jaworze, ta sieć to dziewięć zakładów w siedmiu lokalizacjach na trzech kontynentach.

Czerwiec 2019 r., budowa fabryki baterii elektrycznych w Jaworze, źródło: inwestor

Wrocław centrum motoryzacji elektrycznej w Europie Środkowej

Koreański LG Chem, buduje w Biskupicach Podgórnych koło Wrocławia największą w Europie fabrykę baterii litowych do samochodów elektrycznych. Wartości inwestycji wyniesie 2,8 mld zł. Bezpośrednio w nowych zakładach LG Chem zatrudnienie znajdzie ok. 2,5 tys. pracowników, a w ramach firm kooperujących łączna liczba nowych miejsc pracy może być nawet dwukrotnie wyższa.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl