wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Mistrzowie samorządu – druga edycja studiów MBA we Wrocławiu
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Studia z zarządzania i zdobycie uprawnień do zasiadania w radach nadzorczych – oferuje program MBA dla samorządowców organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Druga edycja rusza od października i zajęcia będą także we Wrocławiu. Rozpoczęła się rekrutacja

Reklama

Master of Business Administration in Community Management Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie to kierunek, który ruszył jesienią ubiegłego roku. Łączy teorię samorządu i zarządzania z konkretnymi przykładami i niestandardowym podejściem do problemów.

Zarządzana przez prof. Piotra Bułę Krakowska Szkoła Biznesu od 30 lat prowadzi studia podyplomowe oraz programy MBA. Jej partnerami są m.in. St. Gallen Business School ze Szwajcarii, Ecole de Management de Normandie z Francji, Clark University, Suffolk Uni-versity Sawyer School of Business, Roosevelt University Heller College of Business, Grand Valley State University z USA, University of Johannesburg, Stockholm University School of Business.

MBA dla samorządu

Uczelnia rozpoczęła już rekrutację na nowy rok w Krakowie, w Łodzi i we Wrocławiu.

– Organizujemy programy MBA na kilku poziomach i dla różnych branż. Mamy duże do-świadczenie we współpracy z polskimi samorządami i ofertę dla nich na studiach podyplomowych. Organizacja studiów MBA dedykowana samorządom była dla nas nowością, która świetnie się sprawdziła. W najbliższych tygodniach będziemy mieć pierwszych absolwentów w Krakowie i we Wrocławiu, a kierunek okazał się na tyle popularny, że otworzyliśmy grupy również w Łodzi i w Tychach – mówi prof. Piotr Buła.

MBA in Community Management powstał w konsorcjum Uniwersytetu oraz profesjonalistów z mediów i biznesu przez lata blisko pracującymi z samorządem. Wykładowcami są teoretycy i praktycy samorządu.

 – Inaczej zarządza się prywatną firmą, inaczej państwową, a jeszcze inaczej instytucjami samorządowymi. Zależało nam na tym, żeby program MBA in Community Management odpowiadał na specyficzne potrzeby samorządowców, samorządowych jednostek i spółek. Te potrzeby wciąż się zmieniają, mamy kryzys związany z pandemią koronawirusa, który dotyczy również samorządów. Kolejna edycja programu studiów będzie te zmienne uwzględniać – zaznacza dr Piotr Markiewicz, opiekun programowy MBA in CM.

Wśród wykładowców: naukowcy, politycy, samorządowcy

Wykładowcami są więc naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu SWPS, byli samorządowcy i politycy (m.in. prof. Paweł Kowal, prof. Jerzy Hausner), osoby tworzące strategie dla polskich miast i województw (m.in. Mateusz Zmyślony). Wykłady globalnych wyzwań stojących przed samorządami - m.in. związanymi ze zmianami klimatu - prowadzi dyrektor generalny UN Global Compact w Polsce Kamil Wyszkowski.

Prof. Andrzej Sztando z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu będzie prowadził: „Zarządzanie strategiczne” i „Strategiczne projekty, które zmieniły miasto, region”. – To pierwsze i jedno z nielicznych na świecie prawdziwe, prestiżowe, innowacyjne, praktyczne, inspirujące i profesjonalne MBA dla władz samorządowych – podkreśla prof. Andrzej Sztando.

– Doświadczenie ostatnich lat jest jednoznaczne. Te studia cieszą się uznaniem, bo tworzymy optymalne połączenie praktyki z teorią. Stawiamy na skuteczność w samorządzie, przecież o to chodzi w tych studiach. Pokazujemy, jak działania w kulturze, przykładowo inwestowanie w muzea, przekładają się na zmianę postrzegania gminy, wzrost jej atrakcyjności, podniesienie wartości jej marki – dodaje Paweł Kowal, który na kierunku ma wykład o projektach kulturalnych, które zmieniają miasta.

Nowa edycja od października

Nowa edycja studiów rusza w październiku i będzie zorganizowana w formie dwudniowych zjazdów weekendowych podczas dwóch semestrów. Absolwenci programu MBA będą mieć uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Patronat nad MBA in Community Management objął Związek Miast Polskich.

Szczegółowe informacje: www.ksb.biz.pl.

źródło: KSB

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl