wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Budują marinę nad Oławą – ogólnodostępna już od lipca [ZDJĘCIA]
Marina nad Oławą będzie dostępna dla wszystkich już w połowie lipca 2017 r. źródło: inwestor
Marina nad Oławą będzie dostępna dla wszystkich już w połowie lipca 2017 r.

Trwa remont pomostów nad rzeką Oławą, przy ul. Walońskiej. Inwestor informuje, że marina będzie dostępna dla wszystkich już w połowie lipca. To będzie dobre miejsce dla amatorów pikników, spacerów i sportów uprawianych nad wodą.

Reklama

Trwa remont pomostów nad rzeką Oławą, przy ul. Walońskiej. Inwestor informuje, że marina będzie dostępna dla wszystkich już w połowie lipca. To będzie dobre miejsce dla amatorów pikników, spacerów i sportów uprawianych nad wodą

Remont mariny tuż obok powstającej inwestycji Angel River, to część rewitalizacji nabrzeży rzeki Oławy. Inwestor informuje, że na pomostach przy ul. Walońskiej wymieniono już deski i odświeżono metalową konstrukcję, a także rozpoczęto konserwację elementów drewnianych. Remont będzie kosztował kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Marina będzie obok inwestycji Angel River, źródło: inwestor

– O tym, że wrocławianie uwielbiają spędzać czas nad rzeką, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To właśnie z myślą o nich, odnawiamy marinę, która z pewnością posłuży nie tylko mieszkańcom apartamentowców, ale również amatorom pikników, spacerów i sportów uprawianych nad wodą – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River.

Marina ogólnodostępna

Marina będzie dostępna dla wszystkich już w połowie lipca 2017 r.. W jej pobliżu znajdują się nie tylko atrakcyjne tereny zielone, ale również stacja kolejki linowej – Polinka. Można nią stąd dojechać na powstałą niedawno plażę Forma Płynna przy Wybrzeżu Wyspiańskiego, tuż obok budynków Politechniki Wrocławskiej. Czytaj także – Sport i rekreacja we Wrocławiu

Marina będzie obok inwestycji Angel River, źródło: inwestor

Remont pomostu na ul. Walońskiej jest częścią zmian prowadzonych na nabrzeżach wrocławskich rzek. Angel Poland Group ma swój duży wkład w rewitalizację nabrzeży Oławy. Podczas realizacji inwestycji deweloper obok wykonania kolejnego fragmentu promenady nad rzeką Oławą, zmodernizuje skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Ulica Miernicza uzyska swoje przedłużenie w postaci drogi prowadzącej do Angel River – dzięki temu mieszkańcy będą mogli dotrzeć tędy do rzeki, usiąść nad wodą, zjeść lunch czy po prostu spotkać się ze znajomymi.

Inwestycja warta 110 mln zł

Ogólnodostępne bulwary nad rzeką Oława będą częścią Angel River – to warta 110 mln zł inwestycja na Przedmieściu Oławskim. W ramach inwestycji powstają dwa budynki – 17 i 9 piętrowy. Łącznie znajdzie się tam 341 lokali mieszkalnych o powierzchni od 24 mkw. do 118 mkw. Zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku.

Marina obok inwestycji Angel River, źródło: inwestor

Rewitalizacja nabrzeży Oławy na Przedmieściu Oławskim

Na nabrzeżach tereny rekreacyjne, miejsca do biegania, spacerów i kąpielisko; w wodzie ryby, łabędzie, czaple, bobry, żółwie wodne, a wokół dużo zieleni – tak za kilka lat będzie wyglądać Przedmieście Oławskie wzdłuż rzeki Oława.

Wrocławskie bulwary

O tym, jak ważne dla mieszkańców Wrocławia są tereny nad rzeką, świadczy m.in. nagroda główna – Grand Prix oraz pierwsze miejsce w kategorii „Obiekt inżynierski, przestrzeń publiczna” konkursu „Piękny Wrocław”, przyznana autorom rewitalizacji Bulwaru Xawerego Dunikowskiego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl