wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Magic VR – wejdź do wirtualnej rzeczywistości
Magic VR - wejdź do wirtualnej rzeczywistości
Magic VR - wejdź do wirtualnej rzeczywistości

MagicVR.co, spółka portfelowa notowanego na NewConnect butiku inwestycyjnego Tech Invest Group w maju 2017 otworzyła pierwszą w Polsce i jedną z najnowocześniejszych na świecie hal rozrywki, gdzie w pełni możemy przenieść się do wirtualnego świata i stoczyć bój np. z Zombiakami.

Reklama

MagicVR.co prowadzi działalność w dwóch obszarach – produkcji, a także dystrybucji gier w technologii wirtualnej rzeczywistości oraz rozwoju innowacyjnego formatu hal do rozrywki z wykorzystaniem technologii VR. Bliżej mogliśmy ich poznać na niedawnych targach Made in Wroclaw, gdzie przedstawiciele Magic VR prezentowali swoje dzieło.

– Jesteśmy w pełni wrocławską firmą, która powoli otwiera się na inne miasta. Chcemy również w innych rejonach Polski pokazać ludziom naszą technologię i zaprosić ich do wspólnej zabawy. Kilka dni temu otworzyliśmy punkt w Białymstoku, który jest już w pełni wyposażony i oczekuje na potencjalnych klientów – mówi Marcin Brac, przedstawiciel zespołu marketingu Magic VR.

Od 5 maja wrocławianie jako nieliczni w Polsce i na świecie, dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości, mogą doznać niesamowitych przeżyć. Do swojej dyspozycji mają ponad 700 m kw. hali, gdzie toczona jest rozgrywka w trybie multiplayer. Co to oznacza? Dzięki tej opcji gracze mogą ze sobą współpracować, ale także rywalizować – wszystko zależy od typu gry.

Na wszystkich żądnych przygody czeka najnowocześniejszy sprzęt HTC VIVE oraz Oculus Rift. Rozgrywka z wykorzystaniem technologii VR to znakomite rozwiązanie np. na pracowniczą integrację. To także alternatywa dla tych, którzy uwielbiają gry, ale jednocześnie chcieliby zaznać nieco aktywności fizycznej.

– Wskaźnik rezerwacji naszej hali mocno skoczył w górę, a zainteresowanie rozgrywką nie jest zależne nawet od dnia tygodnia. Aktualnie bardzo często organizujemy integracje wśród wrocławskich pracowników, jednak niebawem ruszamy z nowymi pomysłami – m.in. organizacją urodzin dla dwunastolatków i osób starszych oraz wieczorami kawalerskimi czy panieńskimi. To wszystko ruszy w ciągu miesiąca, maksymalnie dwóch – zdradza nam najbliższą przyszłość Magic VR Marcin Brac.

Dzięki odpowiednio rozmieszczonym sensorom, uczestnicy gry poruszają się po obszarze niemal 300 m kw. Co ważne, mają na sobie tylko specjalny plecak z komputerem, gogle oraz karabin – wszystko odbywa się bez zbędnego okablowania. Dla lepszego efektu zabawy gracze są ze sobą w pełni skomunikowani, widzą się i słyszą w czasie rzeczywistym. 

Slot na grę to 30 minut. W tym czasie trwa przygotowanie, zapoznanie ze sprzętem oraz pełna rozgrywka. Minimalny wiek uczestników to 13 lat.

– Na początku musimy zapoznać użytkowników z instrukcją gry oraz przygotować ich do rozgrywki. Zajmuje to mniej więcej 5-7 minut. Resztę czasu gracze spędzają już na arenie – dodaje Marcin Brac.

Na żądnych wirtualnych emocji, poza grą we flagowy twór Magic VR, czekają także m.in. cztery stanowiska w klimacie typowo wyścigowym. Trzy plansze, różne poziomy trudności i co ważne, tryb multiplayer. 

Przez najbliższe dwa miesiące ekipa MagicVR skupi się na doposażeniu hali w tzw. VR Boxy, co zwiększy przepustowość i da możliwość obsługi większej ilości klientów w tym samym momencie. Dodatkowo na hali zostanie przeprowadzona renowacja świetlno-wizualna – zostaną wydzielone strefy, sala konferencyjna, chilling room, a także strefa gastronomiczna. 

Zespół Magic VR czeka na sympatyków wirtualnej rzeczywistości od wtorku do piątku od 14.00 do 22.00, natomiast w soboty i w niedziele od 12.00 do 20.00. Rozgrywka toczy się w hali zlokalizowanej przy ulicy Bolesława Krzywoustego 82-86 we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl