www.wroclaw.pl

  Pandemia i biznes, czyli o gospodarce od nowa na Made in Wroclaw 2020. Pierwszy dzień konferencji 20 października

  Jak pandemia koronawirusa zmieniła biznes i jak wpłynęła na wrocławskie przedsiębiorstwa – m.in. o tym będziemy rozmawiać na bezpłatnej, wirtualnej konferencji Made in Wroclaw 2020, która odbędzie się w dniach 20-22 października 2020. O swoich doświadczeniach mówią przedstawiciele firm JP Weber, Whirlpool oraz IT Corner – paneliści i prelegenci Made in Wroclaw 2020.

  Fot. źródło: organizatorzy

  Pandemia koronawirusa początkowo przez przedsiębiorców postrzegana była przede wszystkim jako zagrożenie. Ocena zmieniła się z biegiem czasu i wdrażaniem kolejnych rozwiązań, które pozwalają biznesom dostosowywać się do nowych wymogów rynku.

  – Obecnie mamy do czynienia z bezprecedensowym kryzysem gospodarczym na skalę światową. To niezaprzeczalny fakt. Po kilku miesiącach stania ramię w ramię z klientami w walce z pandemią, widzimy, że nasze firmy świetnie radzą sobie z nową rzeczywistością. W ekspresowym tempie przebudowują swoje modele biznesowe, pozwalają sobie płynąć razem z falą nowych trendów, takich jak choćby przyspieszona cyfryzacja usług i metodyki miejsca pracy. Pandemia udowodniła nam, że potrafimy szybko wdrożyć rozwiązania, o których jeszcze parę miesięcy temu myśleliśmy w perspektywie długoterminowej. Sprawnie zastępujemy słowo „problem” słowem „wyzwanie” – mówi dr Marcin Dudarski, Partner Zarządzający w firmie doradczej JP Weber.

  Pandemia jako szansa

  Nowa rzeczywistość, która wykształciła się w okresie pandemii, ma wpływ na całą gospodarkę. Stanowi wyzwanie, które można postrzegać jako okazję do zbudowania mocnej rynkowej pozycji.

  – Pandemię trzeba rozważać jako szansę dla gospodarki. Od tego, jak szybko jesteśmy w stanie zaadaptować się do nowych warunków i realiów biznesowych zależy sukces w kolejnych latach. Jeśli biznes jest w stanie sprostać tak dramatycznym i poważnym wyzwaniom – ma szanse na rozwój w kolejnych latach, niezależnie od realiów – komentuje Fabio Pommella, Prezes Zarządu Whirlpool Company Polska Sp. z o.o.

  Test dla funkcjonowania firmy

  W wyniku pandemii wiele przedsiębiorstw wprowadziło dotychczas nieużywane w firmie narzędzia i formy komunikacji z klientem, a także zmieniło swój tryby pracy.

  – W sektorze IT zaczęliśmy działać szybciej, zmieniać się w niewyobrażalnym dotąd tempie. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu każdego członka naszego zespołu oraz sprawności w realizowaniu działań biznesowych. Zawdzięczamy je kulturze pracy opartej na zaufaniu i samoorganizacji, która jest dla nas fundamentem stabilności biznesu. W moim przekonaniu to, czy biznes będzie  z powodzeniem funkcjonować w nowej rzeczywistości, którą stworzyła pandemia koronawirusa, zależy od tego, czy dostosuje do jej wymogów sposób swojego wewnętrznego działania – komentuje Grzegorz Rudno-Rudziński, prezes klastra ITCorner, Managing Partner w Unity Group.

  źródło: organizatorzy

  O nowym obliczu gospodarki na Made in Wroclaw 2020

  Jaki wpływ ma pandemia na biznes, poświęcony będzie I dzień konferencji Made in Wrocław 2020, która odbędzie się w dniach 20-22 października 2020 r. Każdy będzie mógł bezpłatnie uczestniczyć w niej online, rejestrując się wcześniej na www.made-in-wroclaw.pl. Wśród prelegentów, którzy zmierzą się z pytaniem o to, jak koronawirus zmienił nasz sposób postrzegania biznesu będą:

  W trakcie pierwszego dnia Made in Wrocław 2020 odbędzie się również panel dyskusyjny pt. „Walka z koronawirusem – nowa rzeczywistość, nowe sposoby działania’’, w którym wezmą udział:

  Moderatorem panelu będzie dr Marcin Dudarski, Współzałożyciel i Partner Zarządzający, JP Weber.

  źródło: organizatorzy

  Warto tam być

  Made in Wroclaw odbędzie się między 20 a 22 października 2020 r. Konferencja potrwa trzy dni, a targi odbędą się ostatniego dnia - 22 października 2020 r. Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny, a rejestracja jest możliwa na www.made-in-wroclaw.pl.

  Wydarzenie organizowane jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław. Partnerami Merytorycznymi Made in Wroclaw 2020 są 3M, Fanuc, Whirlpool, GlobalLogic, ITCorner, SoDA oraz MPWiK a patronat strategiczny nad wydarzeniem objęło Hays, CBRE oraz JP Weber.

  Czytaj także: