wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

LG Chem przekazał 10 tys. testów oraz 20 tys. masek na rzecz polskiej służby zdrowia.

Reklama

Koncern LG Chem, w którego skład w chodzi największy europejski producent baterii do samochodów elektrycznych LG Chem Wrocław Energy sp. z o.o., aktywnie włączył się w akcję przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się i skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, wspierając władze centralne oraz lokalne szpitale darowiznami.

17 kwietnia br. koncern LG Chem – za pośrednictwem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – przekazał na rzecz Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych 10 tys. testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 o łącznej wartości około 600 tys. złotych.

LG Chem dziękuje tym, którzy walczą z epidemią

W specjalnym komunikacie przedstawiciele LG Chem podkreślają, że mają nadzieję, iż udzielona pomoc przyczyni się do skutecznego zwalczania zagrożenia, jakie stanowi choroba COVID-19.

– Jednocześnie poprzez swoje działania koncern chce podziękować wszystkim osobom, które w walkę z wirusem zaangażowane są na pierwszej linii frontu, tj. przede wszystkim pracownikom służby zdrowia oraz służb sanitarnych i epidemiologicznych – napisano. 

Pomagają wrocławskim szpitalom

Pod koniec marca koncern przekazał łącznie 20 tys. masek ochronnych dla wrocławskich szpitali, w tym aż 10 tys. masek Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Władze podwrocławskiej fabryki LG Chem planują dalsze działania w zakresie wspierania polskiej służby zdrowia w walce z epidemią. Po 21 kwietnia 2020 r. spółka przekaże kolejne 20 tys. masek ochronnych oraz tysiąc sztuk odzieży ochronnej. 

Wsparcie w walce z pandemią oferują również inne spółki grupy LG – 9 kwietnia spółka LG Electronics Wrocław Sp. z o.o., przekazała na rzecz 8 wrocławskich szpitali, stowarzyszeń i fundacji 20 pralek i 20 lodówek.

Czytaj także: LG Electronics inwestuje 320 mln złotych. Nowe miejsca pracy

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl