wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kupuj wygodnie i bezpiecznie w lokalnych sklepach
Kupuj wygodnie i bezpiecznie w lokalnych sklepach

W czasach epidemii koronawirusa nasze życie w dużej mierze przeniosło się do internetu. Dotyczy to również takich czynności, jak robienie codziennych zakupów czy zamawianie posiłków. Potrzebne produkty wygodnie i bezpiecznie kupimy przez internet, korzystając ze specjalnie przygotowanych miejskich baz lub aplikacji. Dodatkowo wesprzemy w ten sposób również lokalnych, wrocławskich przedsiębiorców.

Reklama

Zakupy i zamówienia online pozwalają nam uniknąć kontaktu z otoczeniem, dzięki czemu znacząco ograniczamy ryzyko wynikające z epidemii koronawirusa. Miasto prowadzi specjalne bazy lokalnych przedsiębiorców, z których możemy skorzystać, aby zamówić w formie zdalnej niezbędne produkty. Z pomocą przychodzi nam również specjalna aplikacja.

#WrocławZdalnieLokalnie

Miasto Wrocław - we współpracy z wrocławską firmą Zado - zachęca mieszkańców do dokonywania zakupów w formie zdalnej (przez telefon lub internet) u lokalnych przedsiębiorców. W tym celu - twórcy serwisu - przygotowali mapę, która w jednym miejscu zbiera najważniejsze informacje o lokalnych sklepach oferujących zakupy z dostawą lub bezpiecznym odbiorem osobistym.

Skorzystaj z mapy działających sklepów w Twojej okolicy i zamów zakupy z dostawą lub bezpiecznym odbiorem osobistym. #zostańwdomu i wesprzyj lokalnych przedsiębiorców.

Zostając w domu, możemy wspomóc nie tylko walkę z wirusem, ale i wesprzeć lokalny biznes. To ważne, bo ponad 1,5 miesiąca ograniczeń w handlu zagroziło wielu firmom utratą płynności finansowej. To od naszych obecnych decyzji zakupowych zależy przetrwanie niektórych sklepów osiedlowych, wytwórców czy dostawców. Zadbajmy o to, by we Wrocławiu nie zabrakło miejsc, w których po sąsiedzku kupowaliśmy warzywa czy kwiaty.

#WrocławNaWynos

W połowie marca miasto uruchomiło bazę #WrocławNaWynos, w której można wyszukać wrocławskie restauracje, puby, bary i kawiarnie i zamówić jedzenie na wynos albo z dostawą.

W tym trudnym czasie chcemy pomóc wrocławianom. Skorzystaj z naszej bazy działających lokali gastronomicznych i zamówcie jedzenie na wynos albo z dostawą.

Prowadzisz lokal gastronomiczny? Zgłoś się do naszej bazy, a bezpłatnie umieścimy informacje na temat twojego baru, pubu, restauracji, czy kawiarni. 

Baza #WrocławNaWynos

Wyślij listę zakupów przez aplikację e-Mka

Aplikacja e-Mka to kolejny przykład, jak we Wrocławiu można radzić sobie z epidemią koronawirusa, dbając o własne bezpieczeństwo i wspierając lokalnych przedsiębiorców. Pozwala nam ona bez wychodzenia z domu zaplanować listę zakupów i wysłać ją do najbliższego sklepu. Następnie umawiamy się na dostawę do domu lub odbieramy gotowe zakupy szybko i bezpiecznie w sklepie. Ze sprzedawcą możemy porozumieć się przez specjalny chat.

– W ten sposób chronimy siebie i naszych bliskich w czasach epidemii, bo ograniczamy do minimum kontakt z otoczeniem, na jaki jesteśmy narażeni robiąc zwykłe zakupy w sklepie. Możemy także pomóc sąsiadom, wysyłając ich listę zakupów. Dodatkowo wspieramy lokalnych przedsiębiorców, bo nasza aplikacja obsługuje takie podmioty – podkreślają twórcy aplikacji.

Dzięki aplikacji e-Mka możemy m.in. zapisać listę zakupów, zaplanować je z wyprzedzeniem, znaleźć tradycyjne lokalne sklepy w okolicy i sprawdzić godziny otwarcia, wysłać listę zakupów do ulubionego sklepu w sąsiedztwie, śledzić postępy w przygotowaniu zamówienia oraz odebrać zakupy w dogodny dla nas sposób. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne.

Aplikację e-Mka pobierzesz tutaj.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl