wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
źródło: wonga.pl

KRUK podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia 100 proc. udziałów w Wonga.pl sp. z.o.o., działającej na polskim rynku pożyczek online.

Reklama

Poprzez inwestycję, KRUK wejdzie w zupełnie nowy dla siebie kanał sprzedaży pożyczek w stu procentach online. Piotr Krupa, prezes KRUK S.A. podkreśla, że do osiągniecia sukcesu w tej branży kluczowym jest zarządzanie ryzykiem kredytowym, a Wonga w Polsce posiada wieloletnie doświadczenie w tym zakresie.

– W biznesie konsumenckim działamy już od ponad 20 lat, a na rynku usług pożyczkowych pod marką Novum, jesteśmy obecni od 2010 roku. Dzięki inwestycji w Wonga zyskamy nie tylko skalę i możliwość rozwoju na otwartym rynku pożyczkowym, ale przede wszystkim nabędziemy jedną z najbardziej profesjonalnych, etycznych i pro-konsumencko działających firm na tym rynku w Polsce – mówi Piotr Krupa, prezes zarządu KRUK S.A.

Wonga działa w Polsce od 2012 roku i zatrudnia obecnie ponad 100 osób. Firma udzieliła ponad 1,5 mln pożyczek, a baza klientów przekroczyła 1,1 mln. W 2017 roku przychody firmy wyniosły 100 mln zł. Wonga oferuje produkty dla wszystkich segmentów rynku, wybierając klientów o najbezpieczniejszym profilu ryzyka w porównaniu do całego sektora. 

– KRUK jest stabilną, dużą i rosnącą w siłę instytucją finansową. Wejście do Grupy Kapitałowej KRUK oznacza dla Wonga możliwość rozwoju przy niezmiennej, profesjonalnej ocenie ryzyka kredytowego i utrzymywaniu wskaźników szkodowości na bezpiecznym poziomie. To jak KRUK był i jest zarządzany, jest dla nas dowodem na to, że ze startupu można stać się potężną grupą kapitałową, która osiągnęła sukces na wielu rynkach – mówi Tomasz Fedyna, członek zarządu wonga.pl sp. z o.o.

Grupa KRUK prowadzi działalność pożyczkową od 2010 roku pod marką Novum, dedykowaną do osób, które spłaciły swoje zadłużenie wobec Grupy KRUK i szukają dodatkowego finansowania.

Czytaj także: Wrocławski Kruk wśród firm godnych zaufania 2018

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl