wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Nowe Żerniki: Ande Osiedle Wśród Natury Baumit
Nowe Żerniki: Ande Osiedle Wśród Natury

Cztery budynki z Wrocławia: Pawia 18, Braniborska 44-52, Ande Osiedle Wśród Natury na Nowych Żernikach i aparthotelowe Minimaxy koło lotniska znalazły się wśród tegorocznych laureatów konkursu Fasada Roku 2021. Zwycięzcy XV edycji będą mogli reprezentować Polskę w międzynarodowym wydarzeniu – VI edycji Baumit Life Challenge.

Tegoroczna edycja konkursu Fasada Roku 2021, odbywająca się pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP), Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Fundacji Twórców Architektury (FTA), to już piętnasta odsłona rywalizacji oraz trzecia z rzędu, w której odnotowano rekordową liczbę zgłoszeń. Architekci, inwestorzy i wykonawcy do rywalizacji o tytuł Fasady Roku 2021 zgłosili łącznie 294 budynki.

Na pięć przyznanych nagród głównych i pięć wyróżnień po dwa z nich trafiły w tym roku do Wrocławia. Czytaj także: Budowle nagrodzone w konkursie „Piękny Wrocław” – edycja XXX [ZDJĘCIA].

Pawia 18

Budynek na wrocławskich Wojszycach – Pawia 18 Fot. Baumit
Budynek na wrocławskich Wojszycach – Pawia 18

Z Wrocławia pochodzi zarówno zwycięzca, jak i obiekty wyróżnione w kategorii „budynek wielorodzinny nowy”. Nagrodę główną otrzymał kameralny budynek na wrocławskich Wojszycach – Pawia 18 autorstwa „Wytwórnia” Pracownia Projektowa Piotr Zarzycki, wybudowany przez firmę Kompleksowe Usługi Rem-Bud Krzysztof Korolewicz.

Braniborska 44-52

Budynek mieszkalny Braniborska 44-52 Fot. Baumit
Budynek mieszkalny Braniborska 44-52

Poza nagrodą główną jury przyznało również dwa równorzędne wyróżnienia. Pierwszym z nich odznaczono budynek mieszkalny Braniborska 44-52 – dzieło ARCH_IT Piotr Zybura stworzone dla Activ Investment Sp. z o.o.

Ande Osiedle Wśród Natury

Ande Osiedle Wśród Natury na Nowych Żernikach Fot. Baumit
Ande Osiedle Wśród Natury na Nowych Żernikach

Drugie wyróżnienie otrzymało Ande Osiedle Wśród Natury, będące częścią przedsięwzięcia Nowe Żerniki - WuWa2. Projekt powstał w pracowni Dziewoński Łukaszewicz Architekci, a w jego realizację zaangażowana była CREA Budownictwo Sp. z o.o.,

Minimaxy

Kompleks aparthotelowy Minimaxy Fot. Baumit
Kompleks aparthotelowy Minimaxy

Do Wrocławia trafia również nagroda główna w kategorii budynek niemieszkalny nowy. Tu bowiem, w okolicach lotniska, mieści się kompleks aparthotelowy Minimaxy uhonorowany tytułem Fasada Roku 2021. Projekt jest dziełem pracowni Dziewoński Łukaszewicz Architekci. Prace elewacyjne zrealizowała firma Wiesław Dobrowolski Usługi Budowlane, działając jako podwykonawca Przedsiębiorstwa Budowlanego Alfa-Dach Sp. z o.o.

VI edycja Baumit Life Challenge

Rywalizacja przenosi się teraz na poziom międzynarodowy. Budynek mieszkalny Pawia 18 i kompleks Minimaxy jako laureaci nagrody głównej kwalifikują się automatycznie do VI edycji Baumit Life Challenge i będą walczyć o kolejny tytuł – tym razem Europejskiej Fasady Roku.

Konkurs Fasada Roku od 2007 roku organizuje producent materiałów budowalnych spółka Baumit. Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl