wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Przedmieście Oławskie z Angel River. Inwestycja za 110 mln zł
Kliknij, aby powiększyć
Angel River na Przedmieściu Oławskim źródło: inwestor
Angel River na Przedmieściu Oławskim

Przy ul. Walońskiej zakończyła się budowa Angel River, jednej z największych inwestycji mieszkaniowych we Wrocławiu. Apartamentowce położone nad rzeką Oławą mają już pozwolenie na użytkowanie.

Reklama

Które budynki przerosła wieża Angel River, a którym dorównała? Ile trwała budowa? Ile posadzono roślin? Jak będzie wyglądała strefa fitness i spa? Inwestor zaprezentował liczby i ciekawostki.

55

Tyle metrów mierzy nowy apartamentowiec przy ul. Walońskiej, co czyni go najwyższym budynkiem na Przedmieściu Oławskim i jednym z największych budynków mieszkalnych we Wrocławiu. Angel River w tej części miasta przewyższył Trzonolinowiec (41 m) i zabytkową wieżę ciśnień (40 m). Tak samo wysokie są biurowce Arkady Wrocławskie i Grunwaldzki Center. Natomiast wyższymi budynkami mieszkalnymi w pobliżu są tylko Kredka i Ołówek na pl. Grunwaldzkim. Akademiki mierzą odpowiednio 85 i 70 metrów.

– Z najwyższych pięter rozlega się wspaniały widok na Wrocław. Z balkonów i tarasów mieszkańcy będą oglądali wieże kościołów, Ostrów Tumski, wieżę ciśnień, most Grunwaldzki, Halę Stulecia, rzekę Odrę czy Oławę – wymienia Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River.

źródło: inwestor

26

To łączna liczba pięter dwóch budynków Angel River, z których pierwszy ma 17, a drugi 9. W podziemiach jest parking na 359 samochodów. W garażu podziemnym jest także stacja ładowania pojazdów elektrycznych.

339

To łączna liczba mieszkań o zróżnicowanym metrażu (od 22 do 150 mkw.) i liczbie pokoi (od 1 do 5).

250

W grudniu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji ponad 250-metrową przestrzeń fitness z elementami spa. W strefie cardio znajdą się profesjonalne bieżnie, różnego rodzaju rowery stacjonarne, orbitreki, stepper, piłki fitness, drabinki i maty. Z kolei strefa ciężarów zostanie wyposażona w maszyny do treningu siłowego, ławki, sztangi, obciążenie i hantle. Strefę spa stworzą dwie sauny (sucha i parowa) i jacuzzi. Ponadto do dyspozycji będzie w pełni wyposażona sala zabaw dla dzieci.

7

Tyle linii tramwajowych (0L, 0P, 3 i 5) i autobusowych nocnych (243, 240 i 250) dojeżdża w pobliże Angel River. Przystanki wokół pl. Wróblewskiego znajdują się ok. 300 m od kompleksu.

źródło: inwestor

350

Aż 180 osób pracowało przy ostatnim etapie budowy Angel River. To więcej niż wojskowa kompania i więcej niż szesnaście drużyn piłkarskich. Natomiast w szczycie Angel River budowało aż 350 osób, a to już liczebność małego batalionu. Jednym z najtrudniejszych elementów do wykonania był montaż belek obwodowych na najwyższym piętrze 55-metrowej wieży. Wokół kompleksu wybudowano ciągi komunikacyjne, plac zabaw, zamontowano ławki i posadzono zieleń. Wykonano także część promenady nad rzeką, a w planach jest jej przedłużenie na kolejnych odcinkach. Miasto już wybrało wykonawcę tego zadania. W ramach rewitalizacji nad Oławą powstaną ciągi pieszo-rowerowe, pomosty, kładki, place zabaw, a nawet plaża.

3975

Tyle sztuk drzew, krzewów, bylin, traw ozdobnych, półkrzewów i roślin cebulkowych posadzono wokół apartamentowców. W sumie kilkanaście gatunków roślin, w tym brzoza, klon, głóg, bukszpan wiecznie zielony, laurowiśnia wschodnia, runianka japońska, miskant chiński i czosnek olbrzymi.

80

Tyle metrów mierzy nowy odcinek ulicy Mierniczej, która została przedłużona do Angel River. Wzdłuż nowego odcinka drogi wybudowano chodniki, posadzono drzewka i zamontowano nowe oświetlenie. Dzięki temu można swobodnie dojechać i dojść od skrzyżowania ul. Traugutta z Mierniczą aż do bulwaru spacerowego nad rzeką Oławą.

źródło: inwestor

62 208 000

Prace budowlane prowadzone przez generalnego wykonawcę rozpoczęły się w listopadzie 2016, a ostatnie roboty wykończeniowe zakończyły się na przełomie października i listopada 2018 roku. To oznacza, że budowa trwała 24 miesiące, czyli około 720 dni, co w przeliczeniu daje 62,2 mln sekund.

110 000 000

Tyle, w przybliżeniu, wyniósł całkowity koszt inwestycji Angel River (w zł). To kolejna prestiżowa inwestycja Angel Poland Group po ostatnio zrealizowanych OVO Wrocław i Angel Care we Wrocławiu.

Czytaj także: Ruszyła nowa inwestycja na Przedmieściu Oławskim

źródło: inwestor

Rewitalizacja nabrzeży Oławy na Przedmieściu Oławskim

Na nabrzeżach tereny rekreacyjne, miejsca do biegania, spacerów i kąpielisko; w wodzie ryby, łabędzie, czaple, bobry, żółwie wodne, a wokół dużo zieleni – tak za kilka lat będzie wyglądać Przedmieście Oławskie wzdłuż rzeki Oława.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl