wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław: SmartCity i startupy nagrody do miliona złotych
Na zdjęciu od lewej: Mateusz Szuściak – ATI Pionier, Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia, Radosław Bułat – Footsteps , Konrad Fulawka – Nokia UM Wrocławia
Na zdjęciu od lewej: Mateusz Szuściak – ATI Pionier, Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia, Radosław Bułat – Footsteps , Konrad Fulawka – Nokia

Nagrody w kwocie do miliona złotych w hackathonie SmartCity Challenge do tego branża technologiczno-kreatywna, startupy, innowatorzy i przedsiębiorcy – to wszystko we Wrocławiu od 8 do 10 czerwca.

Reklama

– Chcemy udostępnić miasto jako swojego rodzaju laboratorium na potrzeby startupowe. Ważne żeby projekty, które powstaną, zaczęły żyć we Wrocławiu – mówił Macieju Bluj, wiceprezydent Wrocławia na spotkaniu, na którym poinformowano o dwóch wydarzeniach: konferencji Startup Wrocław: Ewolucje oraz SmartCity Challenge.

Startup Wrocław: Ewolucje

8 czerwca o godzinie 17:30 w kinie Nowe Horyzonty rozpocznie się konferencja Startup Wrocław: Ewolucje. Druga edycja tego wydarzenia poświęcona będzie wrocławskiej branży technologiczno-kreatywnej, startupom, innowatorom i przedsiębiorcom.

– Zaproszeni prelegenci z polski i zagranicy skupią się wokół trzech haseł: sprzedaż, wzrost, ekspansja. Poznamy także nowy projekt firmy Nokia, który nawiązuje do jej startupowych korzeni. Podczas panelu eksperckiego goście konferencji podyskutują o efektywnej współpracy startupów z dużymi przedsiębiorstwami – zapowiadają organizatorzy.

Po części oficjalnej wydarzenie przeniesie się do Starej Piwnicy na networking, który uatrakcyjni pierwszy we Wrocławiu koncert zespołu Michała Sadowskiego Band24.

Startup Wrocław: Ewolucje

Startup Wrocław: Ewolucje

Startupy / Konferencje
Termin 8 czerwca 2017 17:30

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

SmartCity Challenge – do wygrania 1 mln zł

9-10 czerwca we Wrocławiu odbędzie się SmartCity Challenge. Połączy on ideę Smart City z energią i potencjałem startupów. Organizatorami są: gmina Wrocław, Footsteps, AppLover, partnerami są: Nokia, ATI Pionier, ARAW, MPWiK oraz Akademickie Stowarzyszenie Informatyczne. Spotkanie odbędzie się w Centrum Historii Zajezdnia.

Dla Wrocławia idea Smart City to inwestycja w kapitał ludzki i społeczny, wspomagana rozwojem nowoczesnej infrastruktury, to podstawa zrównoważonego rozwoju gospodarczego oraz budulec wysokiej jakości życia.

– We Wrocławiu opieramy się na założeniach idei Smart City. Chcemy bowiem miasta oferującego mieszkańcom wysoką jakość życia, dobrą infrastrukturę, przyjazne środowisko i transport oraz prężną gospodarkę i edukację – wylicza Macieju Bluj.

SmartCity Challenge będzie miała formę hackathonu, w którym uczestnicy będą dobierać się w zespoły składające się z programistów, grafików, kreatorów oraz aktywnych mieszkańców. Drużyny będą pracowały nad swoimi innowacyjnymi pomysłami z zakresu Smart City przez 36 godzin. Dodatkowo uczestnicy dostaną dostęp do otwartych danych miejskich co pozwoli bazować na rzeczywistych danych. Pomysły uczestników nastawione będą na realne wyzwania miasta.

Przez cały czas trwania imprezy drużyny będą wspierane przez mentorów wyspecjalizowanych w zakresie tworzenia i zarządzania startupem, marketingu, czy sprzedaży. Mentorzy będą również ze strony Miasta. Dodatkowo w trakcie całego wydarzenia będą miały miejsce prelekcje i wykłady osób z branży start-up.

Na końcu jury wybierze jeden projekt, mający największy potencjał rynkowy. Zwycięski pomysł ma szansę na pozyskanie finansowania w programie akceleracyjnym w wysokości do 1 000 000 zł na jego realizację.

– Celem akceleratora jest rozwiązywanie istotnych społecznie lub gospodarczo problemów współczesnych polskich miast i aglomeracji miejskich, przy wykorzystaniu narzędzi oferowanych przez technologie informacyjno-komunikacyjne, a w szczególności technologie z obszaru tzw. Internetu rzeczy – mówi Mateusz Szuściak, prezes ATI Pionier Sp. z o.o.

Podczas spotkania Konrad Fulawka, przedstawiciel Noki zapowiedział, że już niedługo w biurowcu firmy powstanie przestrzeń dla innowatorów i startupowców, którzy chcą rozwijać swoje autorskie projekty. – Inicjatywa rusza na ogromną skalę – przy ulicy Lotniczej budowany jest nowy budynek, w którym całe piętro będzie zaaranżowane właśnie dla garażu. Znajdzie się tam strefa pomysłu, projektu, wizualizacji, prototypu oraz realnego produktu. Oznacza to, że młodzi przedsiębiorcy będą mogli kompleksowo realizować swoje pomysły przy wsparciu Nokii – mówi Konrad Fulawka.

Startup Challenge

Startup Challenge

Startupy / Warsztaty
Termin 9 czerwca 2017 14:00

Miejsce Centrum Historii Zajezdnia

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl