wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rusza budowa nowego kompleksu biurowego

Spółka biurowa Skanska ogłosiła rozpoczęcie budowy swojego siódmego i największego dotychczas projektu we Wrocławiu. Kompleks Centrum Południe będzie się składał z pięciu budynków o łącznej powierzchni ok. 85 tys. mkw. Biurowce powstaną przy Sky Tower.

Reklama

Nowy kompleks biurowy Centrum Południe powstaje u zbiegu ul. Powstańców Śląskich oraz ul. Szczęśliwej.

– Centrum Południe to już siódmy projekt biurowy Skanska we Wrocławiu. Obecnie realizujemy także projekt Nowy Targ, którego budowa zostanie zakończona w drugiej połowie 2019 roku. Inwestujemy w stolicy Dolnego Śląska, ponieważ jest to trzeci największy rynek biurowy w Polsce po Warszawie i Krakowie, a jednocześnie pierwszy rynek regionalny wybrany przez naszą spółkę biurową. W Skanska wierzymy w miasta regionalne i dlatego jesteśmy aktywni w aż sześciu lokalizacjach poza stolicą – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska.

Centrum Południe

W pierwszym etapie budowy powstaną dwa budynki, które zaoferują najemcom ok. 26 tys. mkw. powierzchni biurowej. Jeden z nich będzie miał 15 kondygnacji, a drugi 6. Na wysokości od trzeciego do piątego piętra obu budynków powstanie łącznik spajający oba biurowce. Będzie także dwukondygnacyjny podziemny parking, wyposażony w dużej części w punkty ładowania samochodów elektrycznych.

Centrum Południe, wizualizacja: inwestor

Aby ułatwić użytkowanie budynku oraz korzystanie z jego udogodnień, na projekcie Centrum Południe wprowadzone zostanie autorskie rozwiązanie Skanska – aplikacja Connected by Skanska. Umożliwia ona m.in. wjazd na parking bez tradycyjnej plastikowej karty, dostęp do budynku za pomocą telefonu czy integrujące społeczność budynkową usługi jak carpooling czy tzw. ściana społecznościowa.

– Tworząc biurowce myślimy nie tylko o osobach, które będą na co dzień w nich pracować, ale także o lokalnych społecznościach z danej części miasta. Dlatego też, przed startem projektu przeprowadziliśmy konsultacje z mieszkańcami, aby poznać ich potrzeby – dodaje Mariusz Krzak.

Kompleks Centrum Południe jest projektowany zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Jako pierwszy budynek we Wrocławiu będzie certyfikowany w systemie WELL. Skanska planuje także ubiegać się tu o certyfikat LEED na poziomie Platinum.

Centrum Południe – liczby:

  • Projekt będzie się składał z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu: ok. 85 000 mkw.
  • Dwa powstające właśnie budynki zaoferują najemcom ok. 26 tys. mkw. powierzchni biurowej
  • Budowa pierwszego etapu kompleksu Centrum Południe rozpoczęła się w Q3 2018 roku. Jej zakończenie zaplanowane jest na Q2 2020 roku.
  • Generalnym wykonawcą kompleksu jest firma Skanska S.A. Autorem projektu architektonicznego budynków pierwszego etapu inwestycji jest pracownia APA Wojciechowski. Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.

Skanska/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl