wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

fot. Kogeneracja Wrocław

Reklama

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A. wyda ponad 244 mln zł na nową instalację do odsiarczania spalin. W inwestycji pomoże pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu w wysokości 99 mln zł. We wtorek została podpisana umowa w tej sprawie.

- Nowa instalacja do odsiarczania spalin, która zostanie uruchomiona we wrocławskiej Kogeneracji znacznie wpłynie na poprawę jakości powietrza we Wrocławiu – powiedział Marek Mielczarek, prezes WFOŚ we Wrocławiu. - Dzięki nowej inwestycji aż 4,5-krotnie, ograniczona zostanie emisja dwutlenku siarki. Będzie to możliwe dzięki metoda mokrego odsiarczania spalin, która polega na przemywaniu, uprzednio odpylonych w elektrofiltrze gazowych zanieczyszczeń, wodną zawiesiną mączki wapiennej. W efekcie powstaje nieszkodliwy gips, który można ponownie wykorzystywać m.in. w budownictwie i rolnictwie.

Nowa instalacja pozwoli również wrocławskiej Kogeneracji wypełnić unijne dyrektywy środowiskowe. Zakończenie wszystkich prac jest planowane na koniec 2015 roku.

kk

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl